30 osób na siłowni w Kaliszu. Właściciel kłócił się z policjantami! Posypią się potężne kary?

2021-04-09 12:03 bm PAP
30 osób na siłowni w Kaliszu. Właściciel kłócił się z policjantami!
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe 30 osób na siłowni w Kaliszu. Właściciel kłócił się z policjantami!

Wiele miejsc nie zwraca uwagi na obostrzenia, a przedsiębiorcy decydują się na otwarcie. Tak było w przypadku jednej z siłowni, która funkcjonuje na terenie Kalisza. Interweniowali policjanci, którzy przez wiele minut nie mogli wejść do środka.

Sytuacja miała miejsce w czwartek (8 kwietnia) około godz. 15:00. Ponad 10 policjantów udało się do jednej siłowni na terenie Kalisza. Jak informuje portal wlkp24.info, właściciel lokalu nie miał zamiaru wpuścić mundurowych do środka. Przez ponad godzinę trwała dyskusja. Ostatecznie policjanci uzyskali zgodę na wejście do środka.

- Utrudniał przeprowadzenie kontroli. Kiedy w końcu wykonał polecenie, okazało się, że w obiekcie przebywa 30 osób - powiedziała PAP, rzecznik prasowy kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Policja wylegitymowała obecnych w siłowni. Mundurowi poinformowali wszystkich, że zostanie wszczęte postępowanie sprawdzające, czy te osoby miały prawo ćwiczyć na siłowni. Zgodnie z nowym rozporządzeniem Rady Ministrów baseny, siłownie, kluby i centra fitness są obecnie dostępne tylko "dla członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich".

- Wobec nieuprawnionych będą prowadzone czynności o wykroczenie - powiedziała.

Policjanci ustalą też okoliczności otwarcia obiektu. W razie stwierdzenia braku podstaw, wobec właściciela zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. Grozi za to grzywna do 5 tys. zł. O sprawie zostanie powiadomiona także inspekcja sanitarna, która może nałożyć karę pieniężną w wysokości od 5 tys. do 30 tys. złotych.

Otwarta siłownia w Krakowie