Otwarta restauracja w Śremie. Konkurencja wysłała DONOS do sanepidu?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Otwarta restauracja w Śremie. Konkurencja wysłała DONOS do sanepidu?

Otwarta restauracja w Śremie. Konkurencja wysłała DONOS do sanepidu?

2021-02-18 9:32

W Śremie (woj. wielkopolskie) otwarta jest jedna restauracja, która cieszy się dużą popularnością. Dopiero kilka dni po otwarciu lokal odwiedził sanepid. Właścicelka twierdzi, że ktoś złożył donos!

Od ponad miesiąca trwa ogólnopolska akcja #otwieraMY, w ramach której wiele lokali gastronomicznych zdecydowało się na otwarcie mimo obowiązujących obostrzeń. W Śremie otwarta jest jedna restauracja - Trattoria Roma. W piątek (12 lutego) w lokalu zaczęli pojawiać się pierwsi goście. Właścicielka Marta Klimowska przyznała w rozmowie z portalem srem.naszemiasto.pl, że spodziewała się kontroli sanepidu w dniu otwarcia. Ta miała miejsce dopiero w poniedziałek (15 lutego).

- Sanepid w asyście policji zjawił się w poniedziałek około południa. Kontrola przebiegała jednak w bardzo miłej atmosferze. Panie wszystko sprawdziły i wyszły - powiedziała.

Klimowska powiedziała, że nieoficjalnie dowiedziała się o donosie konkurencji!

- W tej trudnej dla wszystkich przedsiębiorców sytuacji w kraju powinniśmy moim zdaniem sobie pomagać i być wzajemnym wsparciem, a nie rzucać jeszcze sobie kłody pod nogi - mówiła.

Sanepid w Śremie przeprowadził kontrolę i nie stwierdził żadnych uchybień. Przedstawiciele jednostki nie potwierdzają, jednak informacji, że kontrola w restauracji była efektem donosu.

Lubelskie restauracje organizują zrzutki online, żeby przetrwać epidemię