49-latek został oblany kwasem. Dantejskie sceny w Kaliszu

2022-01-18 18:30
Pogotowie
Autor: Dawid Olszewski

Niebezpieczna sytuacja w Kaliszu (woj. wielkopolskie). Na jednej z ulic zaatakowany został 49-latek. Nieznany sprawca oblał go chemiczną substancją i następnie uciekł. Policja rozpoczęła poszukiwania agresora.

Do zdarzenia doszło we wtorek (18 stycznia) o godz. 13:30 na ul. Chopina w Kaliszu. Do 49-latka podszedł mężczyzna, oblał go i jego samochód nieznaną substancją. Następnie uciekł. Na miejsce wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną. Zadaniem wezwanych strażaków było zbadanie wylanej na mężczyznę cieczy. - To była substancja silnie żrąca o odczynie kwasowym – powiedział oficer prasowy KMP w Kaliszu kpt. Szymon Zieliński. Poparzony 49-latek został przewieziony do szpitala. - Pacjent ma bardzo poważnie poparzoną twarz, jest na chirurgii – powiedział rzecznik prasowy szpitala Paweł Gawroński.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie. - Czekamy na informacje ze szpitala na temat chorego, żebyśmy mogli go przesłuchać i zebrać więcej informacji. Ale kryminalni już podjęli działania - powiedziała oficer prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Sonda
Zostałeś kiedyś zaatakowany bez powodu?
Ukradł alkohol i zaatakował ochroniarza. Dopadła go policja z Torunia