Boże Ciało 2020. Czy będą procesje? Jak będą wyglądać obchody Bożego Ciała?

i

Autor: Pixabay.com Boże Ciało 2020. Czy będą procesje? Jak będą wyglądać obchody Bożego Ciała?

Boże Ciało 2020. Procesje w Wielkopolsce inne niż zwykle. Co się zmieni?

2020-06-10 14:09

Boże Ciało 2020. Już w czwartek, 11 czerwca w cały kraju odbędą się uroczyste procesje. Jednak w związku z trwającą epidemią koronawirusa w Polsce będą one wyglądały inaczej niż zwykle. Jak będą przebiegały w Kaliszu i regionie? Jakie zmiany czekają na wiernych? Najnowsze informacje na temat przebiegu uroczystości przekazał biskup diecezji kaliskiej. Szczegóły znajdziecie poniżej!

Boże Ciało 2020. Jak będzie wyglądać procesja?

Procesje Bożego Ciała w Polsce mogą się odbyć bez limitu - takie informacje zostały podane przez Konferencję Episkopatu Polski, dotyczą one udziału wiernych w uroczystościach religijnych w kościołach i poza nimi. Zasady zostały opracowane po konsultacjach z Ministerstwem Zdrowia. Jak wynika z nowych przepisów, podczas procesji Bożego Ciała nie obwiązują żadne limity udziału wiernych.

W miejscowościach, gdzie występują ogniska zachorowań na koronawirusa, należy stosować się do zaleceń państwowych służb sanitarnych.

Boże Ciało 2020 w Kaliszu i regionie

Głos w sprawie wyglądu procesji w kościołach w regionie zabrała diecezja kaliska. W opublikowanym oświadczeniu czytamy:

W związku z interpretacją przepisów państwowych dot. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, informujemy, ze uległa zmianie dyspozycja zawarta w dekrecie Biskupa Kaliskiego z dnia 29 maja br. dotycząca organizacji precesji eucharystycznych w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (11 czerwca br.):

1. W Kaliszu i Ostrowie Wlkp. odbędą się procesje centralne wg tradycyjnego porządku.

2. W parafiach na terenie Kalisza popołudniowe procesje mogą być zorganizowane tylko wokół kościołów parafialnych lub na placach przykościelnych. 

3. W pozostałych miastach i parafiach na terenie diecezji mogą odbyć się procesje ulicami, także ogólnomiejskie,  wg decyzji Księży Proboszczów.

4. Wszystkie procesje muszą odbywać się z zachowaniem zasad porządku sanitarnego.

Po 25 lat więzienia dla OPRAWCÓW Moniki. Opis jej GEHENNY szokuje