Były wojewoda wielkopolski mógł zostać wiceprezydentem Poznania! Wybrał ofertę z Kalisza

2021-03-02 8:13 bm
Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk
Autor: fot. WUW/mat.pras. Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk

Łukasz Mikołajczyk znalazł nową pracę. Były wojewoda wielkopolski miał wiele propozycji, a jedną z nich była ta złożona przez prezydenta Poznania - Jacka Jaśkowiaka. Mikołajczyk wybrał zupełnie inną drogę karierę. To może być dla wielu zaskoczenie.

Łukasz Mikołajczyk od 25 listopada 2019 roku do 15 grudnia 2020 roku pełnił funkcję wojewody wielkopolskiego. Został on odwołany przez premiera Mateusza Morawieckiego po zamieszaniu związanym z budową zamku w Stobnicy.

Wówczas w obronę byłego wojewodę wziął Jacek Jaśkowiak. Prezydent Poznania wielokrotnie podkreślał dobrą współpracę z Mikołajczykiem, choć politycy wywodzą się z różnych opcji politycznych.

- Mam też nadzieję, że potencjał pana Mikołajczyka zostanie odpowiednio wykorzystany - mówił na antenie WTK i dodał, że nie wyklucza możliwości zatrudnienia byłego wojewody.

Czytaj też: Nowy wojewoda wielkopolski się przedstawił. Kim jest Michał Zieliński?

Zdaniem portalu wlkp24.info Mikołajczyk mógł zostać wiceprezydentem Poznania, ale wybrał on posadę dyrektora Akademii Kaliskiej.

- Skłoniły mnie dwa telefony. Pierwszy był od Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, który chciał go zatrudnić na stanowisku wiceprezydenta. Pytał mnie, czy ja pana wojewodę zatrudniam. Powiedziałem mu wtedy, że chciałbym, ale to wszystko zależy od decyzji pana wojewody. Otrzymałem także bardzo dosadny SMS od burmistrza Jarocina, który stwierdził, że jeśli zatrudnię Łukasza Mikołajczyka, to znaczy, że przebiłem ofertę burmistrza i zyskam osobę kompetentną na tym stanowisku - powiedział w rozmowie z lokalnym portalem dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej.

Warto podkreślić, że rektor uczelni Andrzej Wojtyła to były senator z Prawa i Sprawiedliwości.

Express Biedrzyckiej - Jacek Jaśkowiak: Straszą, że mnie zabiją