Tyle osób zaszczepiono w Wielkopolsce! Liczba NIE ZWALA z nóg

2021-03-01 14:26 bm PAP
Tyle osób zaszczepiono w Wielkopolsce! Liczba NIE ZWALA z nóg
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Tyle osób zaszczepiono w Wielkopolsce! Liczba NIE ZWALA z nóg

Trwają szczepienia przeciw COVID-19. Coraz więcej osób zostało zaszczepionych, ale liczby nie zwalają z nóg. Wpływ na to mają dostawy preparatów do Polski, które są mocno ograniczone. Wiemy, ile osób zaszczepiono w województwie wielkopolskim. Oficjalne dane przekazał Wielkopolski Urząd Wojewódzki.

Od 27 grudnia 2020 roku trwają w Polsce szczepienia przeciw COVID-19. Zainteresowanie jest większe niż liczba dostępnych szczepionek. Do poniedziałku (1 marca) pierwszą dawką zaszczepiono 2 149 607 osób, a drugą, która pozwala uzyskać wysoką odporność, zaledwie 1 186 747 szczepień.

Jak wygląda sytuacja dotycząca szczepień na terenie województwa wielkopolskiego? Według danych służb wojewody, do poniedziałkowego przedpołudnia w województwie zaszczepiono ponad 284,3 tys. osób. Drugą dawkę preparatu otrzymało dotąd 98,7 tys. osób.

Jak poinformował w poniedziałek PAP Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, do tej pory do regionu dotarło 291,8 tys. szczepionek. W trakcie dostawy jest ponad 54 tys. szczepionek.

Resort zdrowia podał, że minionej doby w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem stwierdzono u 202 osób. Pięć osób zmarło.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Nie będzie przerw w szczepieniach
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE