Chwila gry wstępnej, a potem szybki numerek. Tak wyglądają bocianie igraszki [WIDEO]

i

Autor: FB Bociany z Przygodzic Chwila gry wstępnej, a potem szybki numerek. Tak wyglądają bocianie igraszki [WIDEO]

Chwila gry wstępnej, a potem szybki numerek. Tak wyglądają bocianie igraszki

2022-04-11 12:59

Najpierw pojawił się w gnieździe on. Po czterech dniach dołączyła do niego ona... I chociaż miała za sobą długą, męczącą podróż zakochani od razu przeszli do rzeczy! Para bocianów z najsłynniejszego w Polsce gniazda w Przygodzicach pod Ostrowem Wielkopolskim rozpoczęła gody!

Bocianie love story można oglądać w internecie dzięki całodobowemu monitoringowi. Takich miejsc jest w Polsce wiele, ale gniazdo w Przygodzicach jest wyjątkowo popularne. Dzięki temu wielu amatorów tych pięknych, polskich ptaków mogło podziwiać, jak po czterodniowej tęsknocie za ukochaną, samica w końcu zjawiła się przy partnerze, ptaki przywitały się donośnym klekotaniem i zaraz potem zajęły się najważniejszym - czyli przetrwaniem gatunku. - No piękna jest ta ptasia miłość, pięknie przywitana samiczka, chwila klekotania i do roboty... będą z tego dzieci. Mam nadzieję, że przetrwają u nas razem lato i razem nas opuszczą, piękna zgraną para - komentują obserwatorzy ptaków. Na stronie facebookowej "Bociany z Przygodzic bociany.przygodzice.pl" znalazło się wideo z miłosnych igraszek pary bocianów. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to bez większych problemów znajdzie to nagranie.

Chwila gry wstępnej, a potem szybki numerek. Tak wyglądają bocianie igraszki

i

Autor: FB Bociany z Przygodzic Chwila gry wstępnej, a potem szybki numerek. Tak wyglądają bocianie igraszki

Bocianie gniazdo w Przygodzicach to gratka dla amatorów ptasich zwyczajów. Dzień i noc za pomoc kamer i przekazu internetowego można podglądać gniazdo i jego lokatorów. Projekt obserwacji gniazda bocianów białych odbywa się w ramach programu Południowowielkopolskiej Grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków i jest częścią monitoringu i ochrony bociana białego na terenie Południowej Wielkopolski. Bociany można oglądać dzięki mareom na podczerwień także w nocy. Bociany podglądać można TUTAJ.

Sonda
Czy podglądałaś/eś kiedykolwiek życie bocianów?
Bociany wracają do domu! Pojawiły się na Podkarpaciu