Groźny przestępca z Węgier ukrywał się w Kępnie! Kilka lat temu zlecił zabójstwo

2022-05-19 12:25
Groźny przestępca z Węgier ukrywał się w Kępnie! Kilka lat temu zlecił zabójstwo
Autor: Wielkopolska Policja Groźny przestępca z Węgier ukrywał się w Kępnie! Kilka lat temu zlecił zabójstwo

Zatrzymano jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie - Zoltana P. To obywatel Węgier, który od jakiegoś czasu ukrywał się w wielkopolski Kępnie. 55-latek został zatrzymany przez Poznańskich Łowców Głów.

Zoltan P. to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Obywatel Węgier ukrywał się przed policją od 8 lat. Jest on m.in. podejrzany o zlecenie zabójstwa swojego wspólnika. Ponadto brał udział w napadzie na grupę obywateli Chin, podczas którego doszło do strzelaniny z użyciem karabinów Kałasznikow. - 55-letni mężczyzna odpowiada także za kradzież 1,5 mln Euro w gotówce. Komunikat o poszukiwanym był opublikowany na stronie Europes Most Wanted - czytamy w informacji przekazanej przez Wielkopolską Policję.

CZYTAJ: Strzelanina pod Poznaniem! Jak się czują ranni policjanci? "Bardzo poważne obrażenia"

To właśnie policjanci z Poznania współpracując z przedstawicielami policyjnej sieci współpracy międzynarodowej ENFAST zbierali informacje o poszukiwanym mężczyźnie. - Akcja zatrzymania została przeprowadzona w środę wieczorem. Do wytypowanego w Kępnie mieszkania weszła grupa bojowa Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Poznaniu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu mieszkał tam w wynajętym mieszkaniu. Posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi - tłumaczą mundurowi.

55-latek będzie teraz przebywał w polskim areszcie, oczekując na ekstradycję do Węgier.

Zatrzymanie jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie