Strzelanina pod Poznaniem! Jak się czują ranni policjanci? Bardzo poważne obrażenia

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Strzelanina pod Poznaniem! Jak się czują ranni policjanci? "Bardzo poważne obrażenia"

Strzelanina pod Poznaniem! Jak się czują ranni policjanci? "Bardzo poważne obrażenia"

2022-05-18 11:13

Nie milkną echa makabrycznych wydarzeń w Gorzewie (pow. obornicki, woj. wielkopolskie). Doszło tam do strzelaniny, w której zginął 53-letni napastnik. Rannych zostało dwóch policjantów. Jaki jest ich stan zdrowia?

We wtorkowe popołudnie (17.05.2022) w miejscowości Gorzewo dwóch policjantów wydziału ruchu drogowego zostało postrzelonych przez 53-latka, który wcześniej nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci w odpowiedzi użyli broni służbowej - kierowca dostawczego busa zginał. Ranny w brzuch 24-letni funkcjonariusz trafił do szpitala w Poznaniu, a postrzelony w udo 35-letni policjant do szpitala w Obornikach. We wtorek wieczorem starszy lekarz obornickiego szpitala powiedział PAP, że stan przebywającego na oddziale chirurgicznym funkcjonariusza jest dobry.

CZYTAJ: Strzelanina w Wielkopolsce! Jedna osoba nie żyje. Ranni policjanci

Rzeczniczka prasowa Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu Zuzanna Pankros powiedziała w środę PAP, że stan 24-letniego policjanta jest stabilny, niezagrażający życiu. - Jest wydolny krążeniowo i oddechowo, przytomny i dzisiaj zostanie przekazany z OIOM na oddział chirurgii ogólnej i obrażeń wielonarządowych - wskazała.

Pankoros dodała, że we wtorkowe popołudnie policjant był operowany przez dwie godziny. - Miał bardzo poważne obrażenia, ponieważ miał ranę penetrującą przestrzeń zaotrzewnową, z uszkodzeniem w dwóch miejscach jelita cienkiego - opisała.

Do wymiany ognia między napastnikiem a policjantami doszło we wtorek około godz. 13:50 w miejscowości Gorzewo w gminie Ryczywół. Jak mówiła PAP podinsp. Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, "w Ryczywole policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach próbowali zatrzymać do kontroli samochód dostawczy marki iveco, jednak kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać". Policjanci podjęli pościg za uciekającym, który po przejechaniu około 2 km skręcił w polną drogę, po czym zatrzymał się, wyszedł z pojazdu, wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantów. Funkcjonariusze w odpowiedzi użyli broni służbowej. W wyniku wymiany ognia napastnik zginął.

Jak poinformowała Liszczyńska, napastnik to 53-letni mieszkaniec powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego, który w przeszłości był wielokrotnie notowany przez policję za różnego rodzaju przestępstwa kryminalne, narkotykowe i drogowe. W momencie zdarzenia nie był osobą poszukiwaną. Mężczyzna strzelał do policjantów z broni czarnoprochowej - rewolweru. Podczas oględzin pojazdu 53-latka funkcjonariusze znaleźli drugi rewolwer czarnoprochowy.

Sierż. sztab. Łukasz Kędziora z zespołu prasowego wielkopolskiej policji przekazał w środę PAP, że sekcję zwłok 53-letniego napastnika zaplanowano na czwartek.

Sonda
Czy kiedykolwiek uciekałaś/eś przed policją?
Strzelanina w szkole