Strzelanina w Wielkopolsce! Jedna osoba nie żyje. Ranni policjanci

2022-05-17 15:43
Strzelanina w Wielkopolsce! Jedna osoba nie żyje. Ranni policjanci
Autor: Wielkopolska Policja Strzelanina w Wielkopolsce! Jedna osoba nie żyje. Ranni policjanci

Szokujące wydarzenia w miejscowości Gorzewo (woj. wielkopolskie). Dwóch policjantów zostało rannych, a napastnik nie żyje. Jak doszło do tego zdarzenia? O szczegółach piszemy w poniższym artykule.

Do zdarzenia doszło we wtorek (17 maja) około godz. 13:50 w miejscowości Gorzewo w gminie Ryczywół w Wielkopolsce. Jak poinformowała PAP podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, "w Ryczywole policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Obornikach próbowali zatrzymać do kontroli samochód dostawczy marki Iveco, jednak kierujący tym pojazdem nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać". Dodała, że policjanci podjęli pościg. - Po pewnym czasie kierujący iveco skręcił w polną drogę, po czym zatrzymał się, wyszedł z tego pojazdu, wyciągnął broń i zaczął strzelać do policjantów, w związku z tym funkcjonariusze również użyli broni - zaznaczyła Liszczyńska.

Skutki tych wydarzeń są tragiczne. Mężczyzna, który zaczął strzelać do policjantów, nie żyje. Ranni zostali także dwaj mundurowi. Jeden z policjantów został ranny w nogę, a drugi w brzuch. Trafili do szpitala. - Na miejscu są zabezpieczane ślady, zbieramy informacje i ustalamy przebieg całego zdarzenia. O zdarzeniu poinformowaliśmy prokuraturę - dodają policjanci.

To niestety już kolejna strzelanina w Wielkopolsce. W niedzielę (8 maja) w okolicach ronda Śródka w Poznaniu doszło do strzelaniny, w której ucierpiał zarówno napastnik, jak i policjant, który próbował go zatrzymać.

Strzelanina w szkole
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE