Strzelanina w Poznaniu. Jak się czuje postrzelony policjant?

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Strzelanina w Poznaniu. Jak się czuje postrzelony policjant?

Strzelanina w Poznaniu. Jak się czuje postrzelony policjant?

2022-05-10 9:34

W okolicach Ronda Śródka w Poznaniu doszło do strzelaniny, a ranne zostały dwie osoby: policjant oraz napastnik, który wcześniej zaczepiał kobiety. Mężczyźni trafili do poznańskich szpitali. Jaki jest ich stan zdrowia?

Do zdarzenia doszło w niedzielę (8 maja), w godzinach wieczornych w okolicach Ronda Śródka w Poznaniu. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna miał w tym rejonie zaczepiać kobiety. Policja poinformowała, że patrol, który przyjechał na miejsce wytypował osobę do legitymowania i chwilę później doszło do strzelaniny. - Podczas interwencji mężczyzna wyjął broń i strzelił z niej do policjantów. Jeden z funkcjonariuszy także użył broni. Postrzelony w nogi i rękę napastnik został obezwładniony - przekazali policjanci.

CZYTAJ: Strzelanina na Rondzie Śródka w Poznaniu. Ranny policjant!

Do szpitala trafił zarówno jeden z funkcjonariuszy, jak i sam napastnik. - Policjant został ranny w brzuch i w rękę, natychmiast została mu udzielona pomoc i trafił do szpitala. Z tych informacji, jakie mamy na tę chwilę, to jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo; jego stan jest stabilny – powiedziała PAP w poniedziałek po południu mł. asp. Marta Mróz z poznańskiej policji. Dodała, że policjanci cały czas pracują nad sprawą. Czynności są wykonywane pod nadzorem prokuratury.

Napastnik również przebywa w szpitalu. Rzeczniczka prasowa Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu Zuzanna Pankros powiedziała PAP, że sprawca, który po zdarzeniu trafił do placówki, "cały czas jest utrzymywany w stanie śpiączki farmakologicznej i przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej". - Pacjent trafił do nas z trzema ranami postrzałowymi, dwie w udach – bez uszkodzenia naczyń, oraz z raną postrzałową ramienia i tutaj - z wielofragmentowym złamaniem kości. W trakcie operacji pacjentowi zostały usunięte kule postrzałowe, ale rana postrzałowa ramienia będzie wymagała dalszego leczenia operacyjnego – powiedziała.

Dodała, że "jeżeli stan zdrowia pacjenta się poprawi, to zostanie on przeniesiony na oddział chirurgii ogólnej i obrażeń wielonarządowych w naszym szpitalu i tam będzie dalej leczony" – wyjaśniła.

Przesłuchanie napastnika – jak wskazuje policja – będzie przeprowadzone, kiedy pozwoli na to stan jego zdrowia.

Strzały w Woli Cyrusowej! Nie żyje biznesmen, jego żona ranna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE