PIJANY kierowca wylądował w rowie pod Koniniem. Może trafić do więzienia! [ZDJĘCIA]

2020-11-21 11:34 AGO

29-letni kierowca Opla Vectry w miejscowości Główiew wjechał do rowu. Okazało się, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami oraz był pijany. Badanie trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Szczegóły zdarzenia na se.pl!

Do zdarzenia doszło 19 listopada przed godzina 20:00. To wtedy funkcjonariusze z konińskiej drogówki otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Główiew kierowca Opla Vectry, wjechał do przydrożnego rowu.

ZOBACZ: Koronawirus pokonał znanego lekarza! Andrzej Wiśniewski miał 70 lat

- Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce zauważyli, że kierowca jest pijany. Czuć było od niego alkohol i miał bełkotliwą mowę - wyjaśnia rzecznik konińskiej policji, Sebastian Wiśniewski.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy który wykazał, że w jego organizmie znajduję się 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna przyznał się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami, co potwierdzili funkcjonariusze drogówki, sprawdzając go w policyjnej bazie. Poza rozbitym autem i uszkodzeniem lewej ręki mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu i kierowanie pojazdem, mając cofnięte do tego uprawnienia.

Grozi mu za to do 2 lat więzienia.

ZUSJE: Jestem STARYM ĆPUNEM! Pojawiły się ŁZY... FAME MMA 8