Koronawirus w Polsce. Kiedy będzie narodowa KWARANTANNA? Jest jasny komunikat!

2020-11-21 10:45 AGO
Koronawirus w Polsce. Kiedy będzie narodowa KWARANTANNA? Jest jasny komunikat!
Autor: pixabay.com Koronawirus w Polsce. Kiedy będzie narodowa KWARANTANNA? Jest jasny komunikat!

Koronawirus nie daje o sobie zapomnieć. Z dnia na dzień przybywa nowych zakażeń oraz osób, które przegrały walkę z COVID-19. Jedynym sposobem na zahamowanie pandemii było wprowadzenie szeregu obostrzeń. Dziś (21.11.2020) premier Polski, Mateusz Morawiecki zwołał konferencje prasową, podczas której poinformował o nowych zasadach w walce z koronawirusem. Kiedy zostanie wprowadzona narodowa kwarantanna? Znamy szczegóły!

Koronawirus w Polsce. Nowe zasady walki z COVID-19 [22.11.2020]

Koronawirus wciąż jest w natarciu. W Polsce utrzymująca się liczba zakażeń na poziomie ponad 20 tysięcy dziennie, co wciąż wygląda bardzo niepokojąco, ale daje pewną nadzieję na poprawę sytuacji w naszym kraju.

Dziś (22 listopada) premier Polski, Mateusz Morawiecki zwołał konferencję prasową, w której uczestniczyli minister rozwoju, pracy i technologii, Jarosław Gowin oraz minister zdrowia, Adama Niedzielskiego.

- Chociaż od kilku dni obserwujemy pewną względną stabilizację liczby zakażeń, to wirus wciąż zbiera swoje śmiertelne żniwo. Każdego dnia zwiększamy liczbę łóżek i respiratorów. Obecnie mamy 37 tys. łóżek i 3 tys. respiratorów – powiedział premier Morawiecki.

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Ponad 24 tys. nowych przypadków zakażenia i aż 574 zgony! [RAPORT 21.11.20]

Koronawirus w Polsce. Kiedy narodowa kwarantanna?

Kiedy polski rząd wprowadzi narodową kwarantannę? Co to oznacza? Podczas konferencji, zwołanej przez prezesa rady ministrów, szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski odniósł się do ewentualnego wprowadzenia narodowej kwarantanny.

- Dzisiaj prezentujemy plan na najbliższe 3 tygodnie zawiera klarowne zasady. Zaprezentujemy dziś cały pakiet rozporządzeń, który w sposób kompleksowy zawiera wszystkie szczegóły, które będą wprowadzane w zależności od rozwoju pandemii - powiedział minister zdrowia.

Niedzielski zaznaczył, że zostanie ona wprowadza wtedy, gdy ilość nowych przypadków zakażenia osiągnie ponad 27 tys.

 

Morawiecki wprowadził nowe obostrzenia
Najnowsze