87-latek podpalił szpitalne łóżko w Kaliszu

i

Autor: Pixabay 87-latek podpalił szpitalne łóżko w Kaliszu. Zdj. ilustracyjne.

Senior rzucał taboretami

Kalisz. 87-letni pacjent wpadł w szał! Musieli przyjechać strażacy

2022-12-06 19:08

Szpital w Kaliszu trafił na wyjątkowo krewkiego pacjenta. 87-letni pacjent tak bardzo zdenerwował się oczekiwaniem na rodzinę, która miała odebrać go ze szpitala, że... podpalił materac łóżka. Agresywny senior miał też rzucać taboretami w pielęgniarki. W akcji gaszenia pożaru uczestniczyło 7 zastępów straży pożarnej.

Kalisz. 87-letni pacjent wpadł w szał. Podpalił materac, rzucał taboretami w pielęgniarki

Do tego nietypowego zdarzenia doszło we wtorek (6 grudnia) po godzinie 15 na dziesiątym piętrze kaliskiego szpitala przy ul. Poznańskiej. Tego dnia oddział urazowo–ortopedyczny miał opuścić 87-letni pacjent. - W pewnym momencie dostał ataku agresji. Zdenerwował się, że rodzina nie odbiera go ze szpitala. Najpierw zaczął rzucać taboretami w pielęgniarki. Kiedy wydawało się, że już się uspokoił, na jego łóżku pojawił się ogień. Materac podpalił zapałkami – powiedział PAP rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński. Jedna z pielęgniarek natychmiast ściągnęła mężczyznę z materaca, druga ugasiła ogień. Ze względu na charakter placówki na miejsce przybyło 7 zastępów straży pożarnej. Po oddymieniu pomieszczeń do akcji wkroczyli policjanci, którzy prowadzą czynności w sprawie.

Na tę chwilę prowadzone są czynności dotyczące uszkodzenia mienia szpitala. Nadal trwają przesłuchania – powiedziała rzecznik prasowy kaliskiej policji st. asp. Anna Jaworska-Wojnicz.

Sonda
Byłeś/aś kiedyś w szpitalu?
Belka nie gryzł się w język: W Zjednoczonej Prawicy się kotłuje, ale spaja ją władza
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany