Kalisz/ Siostra katechetka miała znęcać się nad dziećmi, sprawa u rzecznika dyscyplinarnego

i

Autor: Shutterstock Kalisz/ Siostra katechetka miała znęcać się nad dziećmi, sprawa u rzecznika dyscyplinarnego

Coś takiego!

Skandal w szkole w Kaliszu. Katechetka maltretowała uczniów?! "Nawiedzi ich szatan i pójdą do piekła"

2022-12-02 9:28

Kalisz: W połowie listopada informowaliśmy naszych czytelników o skandalu w Szkole Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich w Kaliszu. Placówka zawiadomiła rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli przy wojewodzie wielkopolskim o możliwości psychicznego i fizycznego znęcania się nad uczniami przez nauczycielkę religii. Rzeczniczka Kuratorium Oświaty w Poznaniu Magdalena Miczek przekazała szczegóły w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

- Podczas rozmowy siostra wyraziła skruchę. Obecnie przebywa na urlopie i tak pozostanie do czasu wyjaśnienia sprawy - tak rzecznik prasowy diecezji kaliskiej ks. Przemysław Kaczkowski skomentował sprawę, o której zrobiło się bardzo głośno w połowie listopada 2022 roku. Sprawę znęcania nad uczniami podczas lekcji religii w kaliskiej szkole bada policja. Zawiadomienie w tej sprawie złożył jeden z rodzicówRzeczniczka Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformowała Polską Agencję Prasową, że wicedyrektor szkoły pisemnie zwróciła się do dyrektora wydziału katechetycznego Kurii Diecezjanej w Kaliszu o zmianę na stanowisku nauczyciela religii.

Kalisz: Katechetka znęcała się fizycznie i psychicznie nad uczniami?!

Sprawa ujrzała światło dzienne w momencie, gdy mieszkaniec Kalisza zawiadomił policję o podejrzeniu znęcania się nad jego trzema córkami oraz innymi uczniami przez siostrę katechetkę w Szkole Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich w Kaliszu. Sprawa - jak ocenił w rozmowie z PAP - dotyczy uczniów z klas od 1 do 4.

- Podczas przerw między lekcjami katechetka nie pozwalała dzieciom jeść w klasie śniadań, ani korzystać z toalety. Mówiła, że jak rodzice będą pili alkohol, to przyjedzie po nich policja, nawiedzi ich szatan i pójdą do piekła. Twierdziła, że dzieci trafią wtedy do domu dziecka. Potrafiła też szarpać dzieci za ręce, czy ubrania - przekazał jeden z rodziców, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

"Nie można nic zrobić, bo zakonnica jest pracownicą kościoła, a nie szkoły"

Ojciec dziewczynek powiedział, że rodzice poszli ze skargą do dyrekcji szkoły. - Poinformowano nas, że nie można nic zrobić, bo zakonnica jest pracownicą kościoła, a nie szkoły - stwierdził. To właśnie dlatego mężczyzna poszedł na policję, która prowadzi czynności wyjaśniające w kierunku znęcania się psychicznego i fizycznego.

Dyrekcja szkoły - jak przekazała rzecznik prasowy Magdalena Miczek - przeprowadziła rozmowy z wychowawcami klas i zebrała od nich informacje w sprawie, przeanalizowała zapisy kontaktów rodziców i zgłaszane przez nich uwagi przez dziennik elektroniczny. - W wyniku rozpoznania sprawy szkoła zawiadomiła rzecznika dyscyplinarnego dla nauczycieli przy Wojewodzie Wielkopolskim o możliwości popełnienia czynu psychicznego i fizycznego znęcania się nad uczniami naruszającego prawo i dobro ucznia przez nauczycielkę religii - poinformowała.

W klasach, w których uczyła katechetka, zaplanowano cykl warsztatów z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej, prowadzonych przez psychologa i pedagoga. Nauczycielka religii od 14 listopada 2022 roku, na swój wniosek, przebywa na urlopie bezpłatnym. Do tematu będziemy wracać w naszym lokalnym serwisie.

Sonda
Czy lekcje religii powinny być organizowane w szkołach?
Absurdalna lekcja religii. Kościół chce leczyć homoseksualizm elektrowstrząsami! Komentery Adama Federa
Listen to "KSIĘŻA uprawiali SEKS z ZAKONNICAMI. Cała prawda o mariawitach." on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany