Kalisz. Matka chciała zabić Alanka nożem! Szczegóły mrożą krew w żyłach

2022-01-28 19:18
Trzcianka. Pracownik ugodził nożem swojego szefa! 72-latek walczy o życie
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kalisz. Matka chciała zabić Alanka nożem! Szczegóły mrożą krew w żyłach

Ten rodzinny dramat wstrząsnął mieszkańcami Kalisza. W czwartek (27 stycznia) 8-letni Alan D. został dźgnięty nożem przez swoją matkę. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu postawiła już 33-letniej kobiecie zarzut usiłowania pozbawienia dziecka. Podejrzana przyznała się do zarzucanych jej czynów.

Horror za zamkniętymi drzwiami mieszkania w Kaliszu. Matka próbowała zabić swojego 8-letniego syna. Jak dodał prokurator, Maciel Meler, kobieta nie osiągnęła swego zamiaru ze względu na podjęcie obrony przez pokrzywdzonego oraz udzielenie mu w krótkim czasie pomocy medycznej.

Czytaj także: Kalisz. Matka ciężko raniła 8-letniego syna! Prokuratura mówi o usiłowaniu zabójstwa

Przypomnijmy - do zdarzenia doszło w czwartek (27 stycznia) w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w centrum Kalisza. Na pierwszym piętrze kamienicy mieszkała bezrobotna kobieta z 8-letnim synem. Piętro wyżej jeden z lokali zamieszkują jej rodzice.

Przed godziną 7 kaliską policję zawiadomiono, że chłopiec jest ranny. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że dziecko ma rany kłute klatki piersiowej, u matki stwierdzono ranę ciętą szyi. Na podłodze leżał nóż o długości ostrza 11,5 cm i szerokości 2 cm, którym kobieta zadawała ciosy nie tylko dziecku, ale też psu.

Kobieta z chłopcem zostali przewiezieni do szpitali w Kaliszu i Ostrowie Wlkp. 33-latka trafiła na oddział chirurgii w Kaliszu - jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Stan zdrowia 8-latka lekarze określili jako ciężki, ale stabilny. Okaleczonym psem zaopiekował się lekarz weterynarii.

W piątek (28 stycznia) kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa syna, do którego przyznała się. - Niewątpliwie zachodzi konieczność przeprowadzenia dowodu z opinii biegłych psychiatrów celem możliwości udziału podejrzanej w tym postępowaniu – powiedział Meler. Zdaniem śledczych zachowanie kobiety najprawdopodobniej wskazuje na załamie nerwowe, podejrzana nie potrafiła podać powodu swojej agresji.

Prokurator Meler poinformował, że w sobotę (29 stycznia) w kaliskim sądzie odbędzie się posiedzenie w sprawie aresztowania podejrzanej z uwagi na grożącą jej surową karę.

Sonda
Czy znasz kogoś, kto był ofiarą przemocy domowej?
34-letni Bartek zginął podczas policyjnej interwencji. Jego rodzice stawili się w szczecińskiej prokuraturze