Kalisz. Matka ciężko raniła 8-letniego syna! Prokuratura mówi o usiłowaniu zabójstwa

2022-01-28 14:12
Kalisz. Matka ciężko raniła 8-letniego syna! Prokuratura mówi o usiłowaniu zabójstwa
Autor: Paweł Jaskółka/Super Express/ pixabay.com Kalisz. Matka ciężko raniła 8-letniego syna! Prokuratura mówi o usiłowaniu zabójstwa

W jednym z mieszkań w Kaliszu (woj. wielkopolskie) doszło do rodzinnego dramatu. 8-letni Alan D. został dźgnięty nożem prawdopodobnie przez swoją matkę! Małoletni i jego matka trafili do szpitala. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura.

Do makabrycznych wydarzeń doszło w czwartek (27 stycznia) w godzinach porannych. Policjanci przed godziną 7:00 otrzymali zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Zamkowej w Kaliszu ranny został 8-letni chłopiec. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ma on ranę kłutą od noża. Ranna była także 33-letnia kobieta. 8-latek trafił na Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej w Ostrowie Wielkopolskim. Jego stan jest ciężki, ale stabilny. Z kolei 33-latka została przewieziona do kaliskiego szpitala. Ma ranę ciętą szyi, ale jej życiu nic nie zagraża.

Czytaj też: Matka dźgnęła nożem 8-letniego syna?! Dramat rodzinny w Kaliszu

Teraz wiadomo, że Prokuratura Rejonowa w Kaliszu wszczęła śledztwo ws. usiłowania zabójstwa i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u małoletniego pokrzywdzonego. Jak poinformował w piątek PAP prokurator Marcin Kubiak z Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp, "ze względu na dobro pokrzywdzonego małoletniego więcej informacji nie udziela".

Podczas rodzinnego dramatu ucierpiał także pies. On również został zraniony przez 33-latkę.

Sonda
Czy znasz kogoś, kto był ofiarą przemocy domowej?
Zabójstwo w Krakowie. Podczas libacji dźgnął nożem 74-latka