Przebiła nożem serduszko Zuzi, a zbrodnię precyzyjnie zaplanowała. Matka 3-latki stanie przed sądem

2022-01-19 15:52
Poznań: Nóż przeszył na wylot serce 3-letniej Zuzi! To zabójstwo było zaplanowane
Autor: Paweł Jaskółka/ Super Express Poznań: Nóż przeszył na wylot serce 3-letniej Zuzi! To zabójstwo było zaplanowane

Ta zbrodnia wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami Poznania, ale całej Polski. 26-letnia Magdalena C. ugodziła trzy razy nożem swoją malutką córkę, trzyletnią Zuzię. Przebiła jej serduszko, zbrodnie precyzyjnie zaplanowała. Wiadomo już, kiedy rozpocznie się proces matki-potwora przed sądem w Poznaniu.

Ta wyjątkowo okrutna zbrodnia miała miejsce 4 maja 2021 roku, około godz. 11:00. Magdalena C. (26 l.) ugodziła trzy razy nożem swoją malutką córkę, 3-letnią Zuzię. Przebiła jej serduszko. Jak podali śledczy, kobieta już wcześniej planowała popełnienie zbrodni. Powodem miały być problemy finansowe. Magdalena C., jak zeznała potem, obawiała się, że nie będzie w stanie utrzymać córki. Już wcześniej 26-latka przejawiała swoje depresyjne stany - miała myśli samobójcze, okaleczała się. Ostatecznie ofiarą jej destrukcyjnych działań nie była ona sama, lecz Zuzia. Jej trzyletnia córeczka, podziurawiona ostrym narzędziem, a wcześniej duszona, zmarła na stole operacyjnym. Nie udało się jej uratować. Lekarze ze szpitala im. Karola Jonschera w Poznaniu byli bezradni. Rana serca okazała się zbyt głęboka.

Czytaj też: Tak przywitano w areszcie matkę, która zabiła 3-letnią Zuzię? "Je**ć ku**ę" [WIDEO]

Śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia przeciwko 26-letniej Magdalenie C. pod koniec grudnia 2021 roku. Kobiecie zarzucono, że 4 maja ub. roku zabiła swoją trzyletnią córkę Zuzię, którą najpierw dusiła, a następnie zadała jej trzy ciosy nożem w okolice serca. - Magdalena C. przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do zarzucanego jej przestępstwa i złożyła obszerne wyjaśnienia. Oświadczyła, że przyznaje się do czynu, ale nie do winy – mówił PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak. Dodał, że dowody zebrane w sprawie, w tym zeznania świadków i opinie biegłych, wskazują, iż kobieta działała ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a także "w sposób przemyślany, wcześniej zaplanowany i przygotowany".

Pod galerią zdjęć znajduje się dalsza część tekstu.

W czasie zatrzymania przez policję Magdalena C. była trzeźwa. Kobieta tłumaczyła śledczym, że chciała popełnić tzw. rozszerzone samobójstwo, ale po zranieniu dziecka nie była w stanie targnąć się na swoje życie. 26-latce przedstawiono zarzut zabójstwa córki. Podejrzana została tymczasowo aresztowana.

W połowie maja 2021 roku Prokuratura Krajowa poinformowała, że po analizie akt sprawy poleciła poznańskim śledczym zmienić stawiany kobiecie zarzut na zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Decyzję Prokuratury Krajowej uzasadniono m.in. drastycznymi szczegółami związanymi z przebiegiem zbrodni. W toku śledztwa ustalono, że matka dziewczynki starannie zaplanowała zabójstwo, rozciągnęła je w czasie i wykorzystała ufność dziecka.

Magdalena C. nie była wcześniej karana. W listopadzie 2021 roku poznańska prokuratura podała, że po przeprowadzeniu obserwacji sądowo-psychiatrycznej biegli stwierdzili poczytalność podejrzanej w chwili popełniania zarzucanych jej czynów.

Oskarżona pozostaje w tymczasowym areszcie od momentu zatrzymania. Grozi jej kara od 12 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia lub dożywocie. Proces 26-letniej Magdaleny C. rozpocznie się 16 marca przed poznańskim sądem. O terminie rozpoczęcia procesu poinformowała w środę, 19 stycznia PAP Katarzyna Błaszczak z biura prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Smutny pogrzeb małej Zuzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE