Sprzedała 16-latkowi kilka piw i szybko tego pożałowała! Surowe konsekwencje

2021-04-12 12:05 Anna Gołata
Kalisz: Sprzedała 16-latkowi kilka piw i szybko tego pożałowała! Surowe konsekwencje
Autor: pixabay.com Kalisz: Sprzedała 16-latkowi kilka piw i szybko tego pożałowała! Surowe konsekwencje

Sprzedawczyni grozi grzywna, a jej pracodawcy utrata koncesji - to skutki zachowania jednej z pracownicy sklepu, która sprzedała alkohol 16-latkowi. Sprawa wyszła na jaw, bo policję powiadomiła matka nietrzeźwego nastolatka.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich zostali poinformowani przez matkę 16-letniego chłopca o tym, że syn prawdopodobnie jest nietrzeźwy gdyż wyczuła od niego woń alkoholu.

- Chłopiec w rozmowie przyznał się, że pił piwo. Ponadto kobieta znalazła u syna paragon świadczący o tym, że zakupił on alkohol w jednym z kaliskich sklepów spożywczych. Jak ustalili policjanci 16-latek wraz ze swoją dziewczyną udali się po zakup 5 piw. Chłopak wszedł do sklepu, aby zakupić alkohol natomiast jego dziewczyna czekała na zewnątrz. Wspólnie spożywali piwo, a następnie udali się do domu - wyjaśnia rzecznik kaliskiej policji.

ZOBACZ: Policyjny pościg za kierowcą! Mężczyzna relacjonował swoją ucieczkę na Facebooku [WIDEO]

Policjanci prowadzący postępowanie przesłuchali na okoliczność sprzedaży alkoholu świadków, a sprzedawczyni jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut. Za swój czyn odpowie przed sądem, grozi jej kara grzywny.

Express Biedrzyckiej - Jacek Jaśkowiak: Dworczyk jest perłą w koronie tego rządu