Kalisz: Zadał swojej babci 17 ciosów w głowę. "Sposób jego działania był odrażający"

2021-01-21 16:43 bm PAP
Kalisz: Zadał swojej babci 17 ciosów w głowę. Sposób jego działania był odrażający
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Kalisz: Zadał swojej babci 17 ciosów w głowę. "Sposób jego działania był odrażający"

To morderstwo wstrząsnęło mieszkańcami Kalisza. 25-letni Hubert G. zabił swoją babcię ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna usłyszał w Sądzie Okręgowym w Kaliszu wyrok. Prędko nie wyjdzie na wolność.

Do makabrycznych zdarzeń w jednym z mieszkań przy ul. Konopnickiej w Kaliszu doszło pod koniec września 2019 roku. Znaleziono tam zwłoki 74-letniej kobiety, która brutalnie została zamordowana przez swojego wnuka!

- Oskarżony działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia swojej babci, zadał jej 17 ciosów pałką w głowę, co spowodowało u staruszki uraz czaszkowo-mózgowy, złamanie kości czaszki, uszkodzenie mózgowia, następnie doprowadziło do nagłej i gwałtownej śmierci – mówił prokurator Adam Handke podczas pierwszej rozprawy.

W czwartek (21 stycznia) zakończył się sądowy proces w tej sprawie. 25-letni Hubert G. został skazany na 25 lat więzienia, a o przedterminowe warunkowe zwolnienie będzie mógł się ubiegać po 20 latach.

- Zabił osobę starszą, nad którą miał absolutną przewagę fizyczną; sposób jego działania był odrażający - powiedział sędzia Urbaniak podczas uzasadnienia wyroku.

Oskarżony nie próbował ratować babci, ponieważ jak zeznał "nie oddychała i nie ruszała się. Byłem po amfetaminie i postanowiłem czekać aż mama wróci z pracy. Wydawało mi się, że nie ma dla babci ratunku".

Sąd uznał, że oskarżony był poczytalny, ale podczas postępowania nie udało się ustalić motywu jego działania. Ponadto oskarżony nie przyznał się do winy i trzykrotnie zmieniał zeznania. Sądowi powiedział, że wie, kto to zrobił, ale nie może powiedzieć, ponieważ boi się o swoje życie.

Prokurator domagał się dla oskarżonego kary dożywocia ze względu na działanie ze szczególnym okrucieństwem. Obrońca wnioskował o uniewinnienie. Wyrok, który zapadł w kaliskim sądzie jest nieprawomocny. Sąd wyraził zgodę na publikację wizerunku oskarżonego.

Zabił żonę w ciąży