Kierowca uratował kobietę z dzieckiem przed śmiercią na pasach! Wszyscy biją brawa [WIDEO]

i

Autor: STOP CHAM

Wzorowe zachowanie

Kierowca uratował kobietę z dzieckiem przed śmiercią na pasach! Wszyscy biją brawa [WIDEO]

2023-06-21 13:39

To nagranie z kamerki samochodowej mrozi krew w żyłach! Jeden z kierowców uchwycił moment, w którym jest w włos od tragedii na przejściu dla pieszych. Mężczyzna zapobiegł jej, ponieważ użył klaksonu. Internauci są zgodni, że gdyby nie jego reakcja, to kobieta oraz dziecko zostałyby potrącone.

Jak informuje RMF, do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, na alei Mickiewicza w Lesznie. Na YouTube udostępniono nagranie z kamerki samochodowej, która 17 czerwca 2023 roku tuż po godzinie 14:30 zarejestrowała niebezpieczny incydent.

Zobacz: Drugi z 14-latków potrąconych w karambolu nie żyje. Vitalii marzył, by napisać piosenkę

Na nagraniu widzimy, jak kobieta z dzieckiem wchodzi na pasy. Jeden z kierowców czeka, by mogła przejść, ale dostrzega, że drugim pasem jedzie samochód, który nie hamuje. Mężczyzna widząc zachowanie innego pojazdy, natychmiast zaczął trąbić, by w ten sposób ostrzec pieszych. W ostatnim momencie kobieta zatrzymuje się w połowie przejścia, a pojazd przejeżdża. Gdyby nie klakson, mogłoby dojść do tragedii...

Klaksonem uratował życie kobiety i dziecka

Internauci docenili reakcję kierowcy, który najprawdopodobniej ocalił życie pieszych. Oto komentarze, które pojawiły się pod nagraniem:

- Brawo za klakson, prawdopodobnie uratowało to życie tych pieszych...

- Jeden z nielicznych przykładów sensownego użycia klaksonu.

- Nie wiem jak reszta ale ja nawet przez światła jak przechodzę to patrze czy mogę bezpiecznie przejęć. Na jednokierunkowej patrze w obie strony. Tyle mi zaufania zostało do ludzi. 

- Ma Pan specjalne miejsce w niebie za ocalenie dwóch żyć !!!!

Sonda
Czy byłeś/aś kiedykolwiek potrącony przez samochód?
Potrącenie rowerzystki uchwycił miejski monitoring