Koło: Znęcał się nad własną matką! Musi opuścić dom na 14 dni. Co dalej?

2021-02-25 10:12 bm
Koło: Znęcał się nad własną matką! Musi opuścić dom na 14 dni. Co dalej?
Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Koło: Znęcał się nad własną matką! Musi opuścić dom na 14 dni. Co dalej?

Dramatyczne sceny w jednym z domów w Kole (woj. wielkopolskie). Syn stosował wobec własnej matki przemoc fizyczną i psychiczną. Sprawą zajęli się policjanci, którzy nakazali mu się wyprowadzić na 14 dni. Co dalej?

W poniedziałek (22 lutego) do Komendy Powiatowej Policji w Kole zgłosiła się zastraszona kobieta, która oświadczyła, że jej syn stosuje wobec niej przemoc fizyczną i psychiczną. Policjanci przyjęli od pokrzywdzonej zawiadomienie o przestępstwie i przeprowadzą w tej sprawie dochodzenie.

- Do miejsca zamieszkania pojechali dzielnicowi, którzy po szczegółowym rozpoznaniu sytuacji rodziny, uznali za zasadne zastosować wobec mężczyzny nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania przez najbliższe 14 dni - informuje sierż. szt. Weronika Czyżewska, oficer prasowa KPP w Kole.

Policjanci mogli zastosować przepisy zapisane w ustawie antyprzemocowej, która zaczęła obowiązywać 30 listopada 2020 r. Jest tam zapisane, że "sprawca przemocy, który stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia domowników, po wydaniu nakazu przez policjantów, musi bezzwłocznie opuścić mieszkanie oraz otrzymuje zakaz zbliżania się do niego". Taki nakaz będzie obowiązywał przez 14 dni, ale na wniosek osoby pokrzywdzonej sąd może go przedłużyć.

Ojciec znęcał się nad nią i rodziną. Uciekła z domu