Koronawirus: Kolejny szpital w Wielkopolsce będzie wykonywał testy na obecność COVID-19!

2020-10-30 12:13 AGO, PAP
Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza
Autor: Wojewódzki Specjalistyczny ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy Wolica k/Kalisza Koronawirus: Kolejny szpital w Wielkopolsce będzie wykonywał testy na obecność COVID-19!

Zakład mikrobiologii szpitala w Wolicy koło Kalisza znalazł się na liście covidowych laboratoriów Ministerstwa Zdrowia. - Pacjenci szpitala i osoby z zewnątrz będą mieli robione szybkie testy, bez konieczności przesyłania ich do innych laboratoriów – poinformowała PAP rzecznik prasowy szpitala Wioletta Przybylska.

Od przyszłego tygodnia pacjenci szpitala w Wolicy k. Kalisza i osoby z zewnątrz będą mieli robione testy, bez konieczności przesyłania ich do innych laboratoriów.

ZOBACZ: Koronawirus: Ponad 21,6 tys. nowych przypadków zakażenia w Polsce! W Wielkopolsce 3082 [RAPORT - 30.10]

Zakład mikrobiologii szpitala w Wolicy znalazł się bowiem na liście covidowych laboratoriów Ministerstwa Zdrowia. - Na te dobre informacje czekaliśmy od 10 października, kiedy w szpitalu w Wolicy powstała pracownia badań molekularnych – powiedziała rzecznik prasowy szpitala Wioletta Przybylska.

Wyjaśniła, że wynik będzie wiadomy w 50 min. po pobraniu wymazu. Szpital w Wolicy będzie 24 placówką medyczną w Wielkopolsce, które wykonują testy na COVID-19.

Express Biedrzyckiej - Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Od tego buntu nie ma odwrotu