Koronawirus. Nowe czerwone i żółte strefy! Na liście powiaty z Wielkopolski

2020-09-17 16:04 BM
Koronawirus. Nowe czerwone i żółte strefy! Na liście powiaty z Wielkopolski
Autor: Ministerstwo Zdrowia Koronawirus. Nowe czerwone i żółte strefy! Na liście powiaty z Wielkopolski

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia aktualizuje raz w tygodniu listę powiatów znajdujących się w strefie żółtej i czerwonej. W czwartek (17 września) lista została zmieniona ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiczną w Polsce. Na mapie są powiaty leżące w woj. wielkopolskim. Gdzie wprowadzono nowe restrykcje? Czytaj na se.pl.

Koronawirus w Polsce. Nowe powiaty żółte i czerwone [LISTA]

W czwartek (17 września) Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze informacje dotyczące aktualizacji listy stref wprowadzonych w Polsce na czas pandemii koronawirusa. Są aż trzy czerwone powiaty w kraju. To powiat bytowski (woj. pomorskie), kluczborski (woj. opolskie) i milicki (woj. dolnośląskie). Z kolei na liście żółtej znalazły się powiaty: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki, kielecki i kartuski.

Powiatami, które mają status zagrożony są: pow. pow. augustowski, olkuski, trzebnicki, opolski, ostrowski i tucholski.

Zmiany będą obowiązywać od soboty (19 września).

Strefy żółte i czerwone w Polsce

Ministerstwo Zdrowia listę żółtych i czerwonych stref aktualizuje raz w tygodniu. Miasta i powiaty podzielone są na trzy rodzaje stref: czerwone, żółte i niebieskie. W zależności od tego, ile jest tam zakażeń koronawirusem, wprowadzane są odpowiednie restrykcje.

Żółte i czerwone powiaty w Polsce. Jakie są obostrzenia?

W strefie czerwonej i żółtej obowiązują nowe obostrzenia. Restrykcje w strefach czerwonych są naprawdę ostre! Nieco lżejsze obostrzenia funkcjonują w powiatach żółtych. Jakie dokładnie? Sprawdź w naszym materiale: Koronawirus. NOWE WYTYCZNE dla czerwonych i żółtych stref. Zmiany w obostrzeniach!

Jesienna strategia walki z koronawirusem na Podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.