Koronawirus w Polsce Relacja na żywo! Najnowsze informacje

i

Autor: pixabay.com/fernandozhiminaicela Koronawirus w Polsce Relacja na żywo! Najnowsze informacje

Koronawirus pod Kaliszem? Znamy wyniki badań 14-latka!

2020-03-06 9:04

Niepokojące informacje, mówiące o tym, że 14-latek może być zarażony koronawirusem pojawiły się wczoraj. W związku z podejrzeniem, władze szkoła, do której chodził chłopiec, postanowiły zamknąć placówkę na dwa dni i przeprowadzić niezbędną dezynfekcję.

Przypomnijmy - nastoletni uczeń Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Biskupicach Ołobocznych trafił do szpitala przy ul. Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim w środę wieczorem. Miał objawy ostrej infekcji górnych dróg oddechowych. Z informacji, jakich udzielił lekarzom wynikało, że brał udział w spotkaniu, w którym uczestniczyło wiele osób.

ZOBACZ: Szkoła pod Kaliszem ZAMKNIĘTA! Jeden z uczniów ma objawy KORONAWIRUSA

Lekarze podjęli decyzję o przetransportowani 14-latka do Kliniki Chorób Zakaźnych, gdzie czekał na wyniki badań na obecność koronawirusa. Na szczęście te okazały się negatywne - informuje portal faktykaliskie.pl. 

Czym jest koronawirus?

Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu.

Okres wylęgania wirusa może trwać do 14 dni. Najczęściej 5-6 dni. W tym czasie podróżujący z obszarów wysokiego ryzyka powinien obserwować swój stan zdrowia.

W przypadku pojawienia się symptomów takich jak:

  • gorączka powyżej 38 stopni;
  • kaszel;
  • duszność.
Rozmowa z pierwszym Polakiem zarażonym koronawirusem
Nasi Partnerzy polecają