Koronawirus w Wielkopolsce! GIGANTYCZNY wzrost zakażonych i kolejna ofiara śmiertelna

2020-08-04 10:53 Anna Gołata
Ewakuacja pensjonariuszy z kaliskiego Salusa! W akcję zaanagażowano 80 żołnierzy! [ZDJĘCIA]
Autor: Wojska Obrony Terytorialnej

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Tym samym liczba chorych wzrosła do 48 149. Na liście są także osoby pochodzące z naszego regionu!

Koronawirus w Polsce

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem. O godzinie 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach zakażenia w naszym kraju.

- Mamy 680 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (222), wielkopolskiego (94), małopolskiego (88), mazowieckiego (49), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (41), łódzkiego (39), świętokrzyskiego (26), pomorskiego (17), podlaskiego (15), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (8), opolskiego (7), lubuskiego (5), warmińsko-mazurskiego (4) i kujawsko-pomorskiego (3) - czytamy na Twitterze.

Resort zdrowia przekazał także przykre informacje - zmarło sześcioro pacjentów, w tym mieszkaniec naszego regionu. - Z przykrością informujemy, na podstawie komunikatu Ministerstwa Zdrowia, że w szpitalu jednoimiennym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu z powodu Covid-19 zmarł 91-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tureckiego - wyjaśnia Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.

Koronawirus w Wielkopolsce

W naszym regionie do tej pory odnotowano 4044 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 200 osób zmarło, a 2766 wyzdrowiało.
 

W sierpniu kierowcy pojadą przedłużeniem ul. Olszewskiego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.