Ktoś przywiązał psa do latarni i dołączył kartkę do zabrania! Właściciela nagrała kamera

i

Autor: Schronisko dla zwierząt w Kaliszu

To się nie mieści w głowie!

Ktoś przywiązał psa do latarni i dołączył kartkę "do zabrania"! Właściciela nagrała kamera

2023-02-03 11:22

Ludzka bezduszność nie zna granic! Przywiązany krótką smyczą do latarni, z kartką "do zabrania". Tak porzuconego psa znaleźli przechodnie w Kaliszu. Jak przekazuje Radio ESKA, o sprawie powiadomiono kaliskie schronisko, które zajęło się psiakiem. Teraz przejdzie on obowiązkową kwarantannę i będzie szykowany do adopcji.

Straszna historia z Kalisza. Jak przekazuje Radio ESKA, ktoś przywiązał psa do słupa przy Wale Piastowskim. Zwierzę leżało przy słupie, przywiązane do niego krótką smyczą z kartką "do zabrania". Psiaka zauważyli przechodnie i zawiadomili schronisko, a to policję.

- Pracownicy, którzy byli na interwencji, pojechali na policję, żeby zgłosić ten fakt. Jak jest miejsce, gdzie znajduje się monitoring, to w końcu mamy od tego służby, które mogą się zająć wyjaśnieniem całej tej sytuacji. My jako schronisko zgłaszamy sam fakt, że ktoś to zwierze porzucił i tym samym złamał przepisu ustawy o ochronie zwierząt. Psiak trafił do naszego schroniska i jest obecnie poddawany kwarantannie - mówi Marcin Kozłowski, zastępca kierownika biura kaliskiego schroniska.

Zobacz: Przywiązał suczkę do drzewa i zostawił na pewną śmierć! Policja szuka właściciela [ZDJĘCIA]

Azyl dla zwierząt przekazał także, że zgłosiła się do nich osoba, która dysponuje nagraniem z monitoringu, na którym widać właściciela. - Pracownicy schroniska za chwilę zgłoszą przestępstwo polegające na porzuceniu zwierzęcia na Komendzie Miejskiej Policji - czytamy w komunikacie.

Osobie, która psa porzuciła grozi odpowiedzialność karna i więzienie!

Sonda
Czy w Polsce kary za porzucenie psów są odpowiednie?
Rolnicy. Podlasie. Andrzej z Plutycz wypuścił krowy z obory. Zwierzęta korzystają z wolności
Nasi Partnerzy polecają