Kurier chciał zrobić żonie NIETYPOWY prezent! Takich konsekwencji się nie spodziewał

2021-04-08 13:13 Anna Gołata PAP
Kurier chciał zrobić żonie NIETYPOWY prezent! Takich konsekwencji się nie spodziewał
Autor: pixabay.com Kurier chciał zrobić żonie NIETYPOWY prezent! Takich konsekwencji się nie spodziewał

Tego w naszym województwie jeszcze nie było! 46-letni kurier z Poznania przez Leszno i zobaczył stojący przy kamienicy rower. Mężczyzna uznał, że będzie to idealny prezent dla jego żony i ukradł jednoślad! Teraz może trafić do więzienia na kilka lat.

Oficer prasowy leszczyńskiej policji asp. sztab. Monika Żymełka opisała, że pod koniec marca mieszkance Leszna pomagającej osobom biednym i schorowanym ukradziono rower pozostawiony przed domem jednego z podopiecznych. - Był to jedyny środek lokomocji kobiety, warty więcej niż wyceniona przez nią szkoda na kwotę 1 tys. zł – zaznaczyła policjantka.

ZOBACZ: Nie żyje ks. prałat Stefan Szkaradkiewicz. Proboszcz z Ostrowa Wielkopolskiego miał 77 lat

Jak wskazała, policjanci już dzień po kradzieży odzyskali rower. Złodziejem okazał się 46-letni mieszkaniec Poznania pracujący w jednej z firm kurierskich. - Kierowca, przejeżdżając busem przez centrum Leszna, zauważył rower stojący przed jedną z kamienic i od razu pomyślał, że to będzie wspaniały prezent dla żony – opisała Żymełka. 46-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut kradzieży, za co grozi mu do 5 lat więzienia.

CZYTAJ: Tajemnica śmierci młodej nauczycielki rozwiązana? Prokuratura zdradza jeden szczegół

Super Raport 08.04 (Goście: Zbigniew Girzyński - KP PiS, Krystyna Ptok - szefowa OZZPiP) Sedno Sprawy: Monika Pawłowska