Owczarek niemiecki - zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay.com

Szok!

Lekarz zabił psa grabiami? Horror w Kaliszu

2022-12-06 18:10

Szokujące zdarzenie na terenie Kalisza. Policja bada okoliczności śmierci owczarka niemieckiego, którego truchło znaleziono na przystanku autobusowym. Jak wynika z relacji kobiety, będącej świadkiem w sprawie, jej sąsiedzi gonili psa z grabiami i kijem w ręku. Do śmierci psa miał się przyczynić lekarz, którego york został zagryziony przez owczarka.

Szokujące zajście miało miejsce w niedzielę, 4 grudnia wieczorem. Mieszkanka domków jednorodzinnych przy ul. Borkowskiej w Kaliszu zauważyła dwóch sąsiadów goniących owczarka niemieckiego. Jeden z nich miał trzymać w ręku grabie, drugi solidnych rozmiarów kij. Mężczyzna z grabiami wycofał się z pogoni za zwierzęciem i wrócił do domu. Na ulicy pozostał drugi – z zawodu lekarz. Krzyczał, że pies zagryzł jego yorka. Kobieta postanowiła odnaleźć psa. Czworonóg leżał martwy na przystanku. Wezwała policję. Mundurowi zbierają informacje w kierunku znęcania się nad zwierzęciem. Konieczna będzie opinia biegłego, który ustali przyczynę śmierci zwierzęcia. Jak podaje lokalny serwis ostrow24.tv, według świadków to lekarz miał zabić psa.

Sprawą zajęło się także Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt „Help Animals”. - Zwróciliśmy się do policji z wnioskiem o uznanie stowarzyszenia jako strony pokrzywdzonej i wyłączenie tego lekarza jako biegłego w przedmiotowej sprawie. Wnosimy o zabezpieczenie zwłok dwóch psów i przekazanie ich do Zakładu Patomorfologii i Weterynarii Sądowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Wrocławiu - mówi Anna Małecka z Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt „Help Animals”. Rzecznik prasowy kaliskiej policji potwierdziła, że wniosek został przyjęty i stowarzyszenie jest już stroną postępowania.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Areszt za znęcanie się nad zwierzętami
Nasi Partnerzy polecają