Wysokie mandaty dla młodych kierowców z Wielkopolski

i

Autor: Pixabay/KPP Konin

Zapłacą za pośpiech na drodze

Mandaty na kilka tysięcy złotych! Ten dzień kierowcy z Wielkopolski zpamiętają na długo

2022-11-22 12:12

Jeden na 6,5 tysiąca, drugi na 6 tysięcy złotych - takie mandaty otrzymali dwaj kierowcy zatrzymani przez policję na terenie Wielkopolski w ostatnią sobotę. Na ich konto trafiło również sporo punktów karnych. Czym podpadli młodzi kierowcy?

Kierowca bmw, który przekroczył dopuszczalną prędkość i zaczął uciekać przed policją, został zatrzymany w Koszkowie. Jak poinformowała w poniedziałek Komenda Powiatowa Policji w Gostyniu, do zdarzenia doszło w sobotę po południu.

- Poczynania kierowcy uwiecznił policyjny miernik prędkości, który wskazał 108 km/h na "pięćdziesiątce". Policjanci wydali sygnał do zatrzymania, który kierujący BMW zlekceważył. Funkcjonariusze zatrzymali "uciekiniera" kilkanaście kilometrów dalej. Za kierownicą siedział 26-letni mieszkaniec powiatu gnieźnieńskiego. Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada uprawnień kat. B – podała policja.

Jak poinformowano, 26-latek otrzymał łącznie 6,5 tys. zł mandatu karnego oraz 28 punktów karnych. Czeka go także sprawa w sądzie za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

Recydywa za kierownicą

To nie jedyny kierowca, który w sobotę otrzymał mandat na kilka tysięcy złotych. Policjanci z Konina zatrzymali 22-latka, który przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km/h. Ponadto kierowca był już wcześniej za to karany. Policjanci z konińskiej drogówki nałożyli na 22-latka mandat w ramach recydywy, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia – w tym wypadku 4 tys. zł. Dodając do tego grzywnę za zły stan techniczny auta, na mandacie pojawiła się suma 6 tys. zł.

Budowa siedziby pogotowia ratunkowego w Szczecinie na finiszu
Nasi Partnerzy polecają