Gołoledź w Kaliszu! Bardzo trudne warunki na drogach! [OSTRZEŻENIE IMGW]

2021-01-19 13:47 ago
Gołoledź / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Gołoledź w Kaliszu! Bardzo trudne warunki na drogach! [OSTRZEŻENIE IMGW] / zdjęcie ilustracyjne

Uwaga kierowcy! We wtorek (19 stycznia) w woj. wielkopolskim wystąpią marznące opady deszczu. - Warunki na drogach regionu będą bardzo trudne - zapowiada IMGW i wydaje ostrzeżenie I stopnia dla całej Wielkopolski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla woj. wielkopolskiego! Chodzi o marznące opady, które mogą spowodować prawdziwy drogowy armagedon!

ZOBACZ: Wójt Żelazkowa zorganizował imprezę w środku pandemii. Z wódeczką i bez maseczek w... domu seniora

- Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź - informuje synoptyk IMGW-PIB, Przemysław Szrama.

IMGW wydał ostrzeżenia I stopnia. To oznacza, że skutki pogody mogą być groźne. Zwłaszcza dla kierowców. Prawdopodobieństwo wystąpienia gołoledzi szacowane jest na 85 procent.

Żółty alert pogodowy obowiązuje od godziny 22:00 do godziny 9:00 20 stycznia.

ZOBACZ TAKŻE: Kalisz: 76-latek zrzucił się na pana Władysława z siekierą, POLAŁA SIĘ krew!

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Super Raport 19.01 (Goście: Leszek Miller - eurodeputowany SLD, były premier oraz dr Tomasz Karauda - lekarz chorób płuc)