Morderstwo w małej wsi pod Koninem?! Najpierw pili alkohol, a potem rozegrał się dramat

2021-06-21 18:17
Policja ostrzega
Autor: KPP Żywiec

Makabryczne odkrycie w Budzisławiu Kościelnym (pow. koniński). Na ścieżce między domami jednorodzinnymi leżał nieprzytomny mężczyzna. Lekarz stwierdził zgon, a w sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn. Czy to było morderstwo?

Do zdarzenia doszło w sobotę (19 czerwca) w godzinach porannych. Na ścieżce między domami jednorodzinnymi w Budzisławiu Kościelnym leżał nieprzytomny mężczyzna. Na miejsce wezwano służby, a lekarz stwierdził zgon. 49-latek miał poważne obrażenia na głowie. Na ten moment śledczy ustalili, że zmarły miał zadane ciosy narzędziem o tępej krawędzi.

W tej sprawie zatrzymano dwóch mężczyzn, w wieku 21 i 36 lat, którzy widzieli się ze zmarłym w piątek oraz wspólnie spożywali alkohol. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Koninie prok. Ewa Woźniak przekazała w poniedziałek PAP, że obu zatrzymanym, mężczyznom, przedstawiono zarzut zabójstwa 49-latka. Sprawcy mieli działać wspólnie i w porozumieniu.

- Byli widziani dzień przed ujawnieniem zwłok do godzin późnonocnych. Razem pili alkohol - tłumczy prokurator Ewa Woźniak.

Do zabójstwa 49-latka miało dojść w domu należącym do 36-letniego podejrzanego, około 60 m od miejsca ujawnienia zwłok. Według ustaleń śledczych mężczyźni zaatakowali ofiarę po tym, jak właściciel domu zdenerwował się na 49-latka.

Prokurator przygotowuje wniosek do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego. Zatrzymanym grozi od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie.

- Podejrzani złożyli wyjaśnienia. Opisali okoliczności tego zdarzenia i wzajemnie się pomawiają – kto bardziej bił i kto był bardziej agresywny - dodała prok. Woźniak.

27-letni mieszkaniec Kłodzka podejrzany o zabójstwo 19-latka