Taśma policyjna

i

Autor: SHUTTERSTOCK zdjęcie ilustracyjne

Wypadek śmiertelny

Nie żyje 47-latek potrącony przez ciężarówkę. Popełnił błąd, który kosztował go życie

2023-09-08 22:38

W Zdunach (powiat krotoszyński) zginął 47-letni pieszy potrącony przez ciężarówkę. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że zmarły mężczyzna popełnił błąd, który kosztował go życie. Do potrącenia miało dojść podczas przechodzenia przez 47-latka przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Manem z naczepą kierował mieszkaniec Krotoszyna.

Zduny. Nie żyje 47-latek potrącony przez ciężarówkę. Przechodził w miejscu niedozwolonym

Po południu w piątek, 8 września w Zdunach (powiat krotoszyński) zginął 47-letni mężczyzna potrącony przez ciężarówkę. Jak podaje PAP, do wypadku doszło na ul. Krotoszyńskiej stanowiącej część drogi krajowej nr 15. - Wstępnie ustalono, że 58-letni mieszkaniec Krotoszyna kierując zestawem pojazdów man z naczepą, jadąc od strony Wrocławia zatrzymał się na zwężeniu i przepuszczał pojazdy, które miały pierwszeństwo, a następnie ruszył - powiedział PAP oficer prasowy krotoszyńskiej policji asp. sztab. Piotr Szczepaniak.

Z ustaleń mundurowych wynika, że zmarły pieszy przechodził przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Obrażenia doznane przez niego po uderzeniu przez pojazd były tak rozległe, że nie miał szans na przeżycie. Poniósł śmierć na miejscu. Szczegółowe okoliczności wypadku zostaną ujawnione w toku prowadzonego postępowania.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Pobili na śmierć seniora z Czaczowa