Nie żyje znany kaliski sędzia. Marcin Borowiak miał 41 lat

2020-12-22 13:15 ago
Nie żyje znany kaliski sędzia. Marcin Borowiak miał 41 lat
Autor: pixabay.com Nie żyje znany kaliski sędzia. Marcin Borowiak miał 41 lat

Dotarły do nas bardzo przykre informacje. Dziś (21 grudnia) zmarł sędzia Sądu Okręgowego w Kaliszu, Marcin Borowiak. Jak udało się ustalić, mężczyzna zmarł nagle. Miał zaledwie 41 lat.

Jak informują Fakty Kaliskie, Marcin Borowiak pochodził z Ostrowa Wielkopolskiego. Był absolwentem tamtejszego II Liceum Ogólnokształcącego. Skończył Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego.

ZOBACZ: Nie żyje wójt gminy Dopiewo. Adrian Napierała miał 42 lata

Nominację na sędziego Sądu Rejonowego otrzymał w 2010 roku. W marcu 2015 r. został delegowany do Sądu Okręgowego w Kaliszu. Nominację na sędziego w Sądzie Okręgowym otrzymał w marcu 2018 roku. Był zastępcą rzecznika dyscyplinarnego od 2018 roku.

Borowiak zmarł niespodziewanie. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się dziennikarze portalu, mężczyzna zasłabł podczas gry w koszykówkę. Osierocił troje dzieci.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje znany lekarz z Gostynia! Grzegorz Głuszak przegrał walkę z koronawirusem

Sędziego pożegnali także koledzy i koleżanki z Sądu Okręgowego w Kaliszu.

- Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o nagłej i niespodziewanej śmierci Marcina Borowiaka, sędziego Sądu Okręgowego w Kaliszu, zastępcy rzecznika dyscyplinarnego, wspaniałego kolegi i znakomitego prawnika. Wyrazy głębokiego żalu i współczucia rodzinie i bliskim składają sędziowie i pracownicy sądu - czytamy w komunikacie na stronie internetowej.

Jubiler Marko z Białegostoku