Ostrzeszów. Ratownik medyczny przez kilka miesięcy kradł leki psychotropowe! W końcu wpadł

2022-01-18 12:46
 Ratownik karetka pogotowia
Autor: arembowski/Pixabay/cc0 MIELEC. Oznaczcie domy i otwórzcie bramy! Apel mieleckiego pogotowia ratunkowego

Tego w ostrzeszowskim szpitalu nikt się nie spodziewał. Ratownik medyczny okradał placówkę z leków psychotropowych przez kilka miesięcy. 37-latek przyznał się do winy i teraz grozi mu do 5 lat więzienia!

Sprawa wyszła na jaw we wrześniu ub. roku. Podczas rutynowej kontroli zapasów leków w Ostrzeszowskim Centrum Zdrowia zauważono brak niektórych z nich. Braki dotyczyły narkotycznych leków przeciwbólowych – fenatyl i dolcontral.

Zobacz także: Uzależniony ratownik medyczny kradł leki narkotyczne! Spotkała go surowa kara

Dyrekcja zawiadomiła prokuraturę, która wszczęła postępowanie w kierunku złamania ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. - Te konkretne leki znajdują się w wykazie substancji, które mogą być wydawane tylko przez personel medyczny – powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp., Maciej Meler.

Śledczy zweryfikowali ilość leków i tryb ich wydawania. Ustalono, że w okresie od marca do sierpnia lekarstwa kradł 37-letni ratownik medyczny. - Postawiono mu zarzut przywłaszczenia 127 ampułek leków psychotropowych – powiedział Meler.

Mężczyzna przyznał się winy. Grozi mu do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji; na okres postępowania zawieszono go w wykonywaniu zawodu ratownika medycznego.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?
Prof. Robert Flisiak: Będzie nawet ponad 100 tys zakażeń dziennie, ale piąta fala może zakończyć pandemię