Paskudna kradzież pod bankiem. 74-latek rzucił się na auto złodziei! Mamy wideo!

2021-09-16 12:06
Paskudna kradzież pod bankiem. 74-latek rzucił się na auto złodziei!
Autor: Twitter Wojtelel3 Paskudna kradzież pod bankiem. 74-latek rzucił się na auto złodziei!

Szokujące sceny na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego. Bandyci okradli 74-latka tuż pod bankiem. Mężczyzna nawet sam próbował zatrzymać złodziei, a do sieci trafiło nagranie z tego zdarzenia, które znajduje się w poniższym artykule. Policjanci poszukują sprawców, którzy byli prawdopodobnie narodowości romskiej.

Do zdarzenia doszło na Rondzie Bankowym w Ostrowie Wielkopolskim. Jak poinformował portal ostrow24.tv, 74-letni mężczyzna udał się do banku, aby wypłacić dużą kwotę pieniędzy. Po wyjściu z placówki poszedł się do swojego auta, a plecak z gotówką położył na tylnym siedzeniu. Nagle podbiegł do niego mężczyzna, który otworzył drzwi i ukradł saszetkę z plecaka. Następnie wsiadł do osobowej skody zaparkowanej w pobliżu. 74-latek jednak nie chciał tego tak zostawić i rzucił się na pojazd złodziei. Do sieci trafiło nagranie z tego zajścia. 74-latek ostatecznie został zrzucony z pojazdu, a złodzieje uciekli i są poszukiwani. Na szczęście starszemu mężczyźnie nic się nie stało, a na miejsce wezwano policję. Okazało się, że bandyci nie ukradli wszystkich pieniędzy. Duża gotówka znajdowała się w plecaku, a oni wyciągnęli z niego jedynie saszetkę, w której były dokumenty i 600 złotych.

Z nieoficjalnych informacji lokalnego portalu ostrow24.tv wynika, że w aucie marki skoda znajdowało się trzech mężczyzn, którzy byli prawdopodobnie narodowości romskiej. - Mamy zabezpieczone nagranie z monitoringu. Szukamy kolejnych nagrań. Ustaliliśmy numery rejestracyjne auta. Teraz robimy wszystko, by zidentyfikować sprawców i ich zatrzymać - przyznaje Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP Ostrów Wlkp. w rozmowie z TVN24. Jeśli ktoś ma informacje na temat tego napadu to proszony jest o kontakt z funkcjonariuszami.

Sonda
Zostałeś kiedyś okradziony?