Kradzież rozbójnicza w markecie pod Poznaniem! Ranny został ochroniarz

2021-06-22 13:30
policja
Autor: Monika Półbratek Kradzież rozbójnicza w markecie pod Poznaniem! Ranny został ochroniarz

Przerażające sceny w jednym ze sklepów w Stęszewie (pow. poznański). Doszło tam do kradzieży i rozboju. Ranny został ochroniarz, który chciał zatrzymać złodzieja. Na miejscu interweniowała policja.

Do zdarzenia doszło w sobotę (5 czerwca) w godzinach wieczornych. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowym markecie doszło do kradzieży. Tam okazało się, że klient wszedł do dyskontu spożywczego i zaczął nerwowo rozglądać się po sklepie. Chodził pomiędzy regałami z towarem, aż w pewnym momencie podszedł do działu z alkoholem i z półki sklepowej zabrał kilka butelek, które schował pod bluzę. Następnie szybko przeszedł przez linię kas nie płacąc za nie. Wszystko zauważył ochroniarz i wtedy doszło do bójki.

CZYTAJ: Telefon komórkowy uratował życie 28-latki. Przygotowano portret pamięciowy nożownika

- Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, w wyniku której pracownik został ranny. Po chwili od zgłoszenia na miejsce przyjechali policjanci, którzy zatrzymali awanturnika - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej, uszkodzenia ciała i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Rozbój w centrum Białegostoku. 24-latek prysnął gazem człowiekowi w oczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE