Kępno: Telefon komórkowy uratował życie 28-latki. Przygotowano portret pamięciowy nożownika

2021-06-21 21:10
Kępno: Telefon komórkowy uratował życie 28-latki. Przygotowano portret pamięciowy nożownika
Autor: KPP Kępno Kępno: Telefon komórkowy uratował życie 28-latki. Przygotowano portret pamięciowy nożownika

Kilka dni temu na terenie Kępna (woj. wielkopolskie) doszło do dantejskich scen. 8-latka została napadnięta przez uzbrojonego mężczyznę. Kobieta mogła zginąć, bowiem została zaatakowana nożem w okolice klatki piersiowej. Uratował ją telefon komórkowy. Policjanci opublikowali portret pamięciowy nożownika. Rozpoznajesz tego mężczyznę?

Do napadu doszło we wtorek (8 czerwca) około godz. 23:00 na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej z ul. Ruchu Oporu w Kępnie. W pewnym momencie nieznany sprawca zatrzymał jadącą rowerem 28-latkę i zażądał pieniędzy. Kiedy kobieta odmówiła, przestępca wyjął nóż i dźgnął ją w okolicę klatki piersiowej, po czym uciekł. 28-latka na szczęście nie została ranna i wezwała policję. Życie kobiety uratował telefon komórkowy, bowiem ostrze noża trafiło właśnie w to urządzenie, które znajdowało się w kieszonce.

Poszukiwania nożownika prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. Mundurowi poszukują młodego mężczyzny w wieku około 25-30 lat. Ma on około 165 centymetrów wzrostu. Powstał nawet portret pamięciowy.

- Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę lub posiadają jakiekolwiek informację proszeni są o kontakt telefoniczny z Komendą Powiatową Policji w Kępnie - tel. 47 77 56 200 lub bezpośrednio z Naczelnikiem Wydziału Kryminalnego KPP Kępno - przekazali policjanci.

Zaatakował policjantów nożem! Polała się krew