Tarnówka: Ukradł laptopa i schował go w lesie. "Chciał odczekać kilka dni by sprawa przycichła"

2021-06-22 12:14
Tarnówka: Ukradł laptopa i schował go w lesie. Chciał odczekać kilka dni by sprawa przycichła
Autor: KPP Złotów Tarnówka: Ukradł laptopa i schował go w lesie. "Chciał odczekać kilka dni by sprawa przycichła"

W Tarnówce (pow. złotowski) doszło do kradzieży laptopa, którego wartość wynosiła 6 tysięcy złotych. Sprawą zajęli się policjanci, którzy dotarli do złodzieja. Jego tłumaczenia były dosyć zaskakujące.

Na początku czerwca tego roku złotowscy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży laptopa o wartości 6 tysięcy złotych, do której miało dojść w Tarnówce. Wyjaśnieniem kradzieży, zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Krajence, którzy na podstawie zebranych informacji już na drugi dzień zatrzymali podejrzanego oraz odzyskali skradzione mienie.

- Jak się okazało komputer skradł mężczyzna, czasowo zamieszkujący w Tarnówce, który był kolegą pokrzywdzonego. Przestępca, wykorzystując fakt nieobecności gospodarza domu oraz nieuwagę pozostałych domowników wszedł do domu jednorodzinnego i z jednego z pomieszczeń zabrał torbę z laptopem. Gdy złodziej z łupem, próbował wyjść z mieszkania, został zauważony przez jednego z domowników. Spłoszony uciekł przez okno na balkon, a następnie zeskoczył z niego i oddalił się z miejsca kradzieży, pozostając nierozpoznanym - tłumaczą policjanci.

W momencie zatrzymania mężczyzny nie odnaleziono skradzionego mienia. Dopiero podczas przesłuchania powiedział, gdzie jest laptop.

- Przyznał się mundurowym, że skradzionego laptopa ukrył w lesie, gdyż chciał odczekać kilka dni by sprawa przycichła - dodają mundurowi.

30-latek wskazał policjantom miejsce ukrycia sprzętu, który następnie wrócił w nienaruszonym stanie do prawowitego właściciela. Złodziejowi grozi teraz do 5 lat więzienia.

Ukradł 800 tysięcy, wpadł po 20 sekundach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE