PIEKŁO norek w Góreczkach było ustawką? SZOKUJĄCA teza lidera branży futrzarskiej!

i

Autor: Otwarte Klatki/ screen z nagrania

PIEKŁO norek w Góreczkach było ustawką? SZOKUJĄCA teza lidera branży futrzarskiej!

2020-09-09 11:32

Wracamy do wstrząsających nagrań z fermy norek w Góreczkach (powiat krotoszyński). Ukraiński aktywista zatrudnił się tam i dzięki ukrytej kamerze zarejestrował piekło, przez jakie przechodzą hodowane tam zwierzęta. Teraz do całego materiału odniósł się Szczepan Wójcik, który w obszernym oświadczeniu sugeruje, że krzywda zwierząt ma być wynikiem celowego działania aktywisty.

Szczepan Wójcik to prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, lider branży futrzarskiej, którego brat jest właścicielem największej w Polsce hodowli. Mężczyzna z własnej inicjatywy złożył pismo do Głównego Lekarza Weterynarii "z prośbą o rozpoczęcie jak najszybszych i szczegółowych kontroli stanu wszystkich zwierząt w przedmiotowym gospodarstwie".

- Zwinnie zaplanowana akcja onet.pl. Już wczoraj złożyliśmy zawiadomienie do Głównego Lekarza Weterynarii, aby na naszą prośbę przeprowadził pełen audyt fermy. Nie mam żalu do redaktora, miał zrobić to co było w planie - mówi Wójcik.

Wójcik odniósł się także do działania aktywisty współpracującego ze Stowarzyszeniem Otwarte Klatki. "W naszym przekonaniu mężczyzna ten zatrudnił się na fermie w celu sprowokowania konkretnych czynności, które wynikały z jego złej woli, a przed rozpoczęciem jego pracy nigdy wcześniej nie miały miejsca" - czytamy w dokumencie.

O cierpieniu zwierząt na fermie w Góreczkach opowiada film dziennikarza Onetu, Janusza Schwertnera „Krwawy biznes futerkowców”, który ujrzał wczoraj miał swoją premierę. Fundacja Otwarte Klatki opublikowała na portalu społecznościowym fragment nagrania.

WIĘCEJ: SZOKUJĄCE nagrania z fermy norek w Góreczkach! "KANIBALIZM i psy rozszarpujące zwierzęta" [WIDEO]

Aktywista "Otwartych Klatek" pracujący na fermie widział wiele patologii m.in. kanibalizm, choroby, brak leczenia zwierząt czy ich przedwczesną śmierć.

Dyrektorka przedszkola w Barwicach z prokuratorskimi zarzutami
Nasi Partnerzy polecają