Pielęgnował konopie na polanie. Policjanci już na niego czekali

i

Autor: KPP Gostyń Pielęgnował konopie na polanie. Policjanci już na niego czekali

W końcu wpadł

Pielęgnował konopie na polanie. Policjanci już na niego czekali

2022-09-12 11:34

31-latek z Gostynia (woj. wielkopolskie) uprawiał konopie na polanie w lesie. To trwało od dłuższego czasu. W końcu na jego trop wpadli policjanci, którzy go zatrzymali na gorącym uczynku. Teraz czeka go długi pobyt w więzieniu.

W jednym z lasów niedaleko Gostynia znajdowała się uprawa konopi indyjskich. Dokładnie 13 krzewów rosło na polanie w miejscu trudno dostępnym, który był zarośnięty trzcinami. Krzewy konopi, które znajdowały się na polanie były w różnej fazie wzrostu o wysokości około 2 metrów. Funkcjonariusze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej już od jakiegoś czasu prowadzili działania operacyjne związane z tą uprawą. W końcu udało się doprowadzić sprawę do końca. - Do zatrzymania 31-latka doszło wieczorem 7 września zaraz po tym gdy doglądał on plantacji - przyznają policjanci z KPP Gostyń.

Policjanci przeszukali także mieszkania mężczyzny. Znaleźli tam blisko 10 gramów suszu. - 31-latek usłyszał zarzut posiadania ponad 2,6 kg środka odurzającego za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności - mówią mundurowi. Ponadto prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru.

Nielegalna plantacja 44-latka z Gostynia
Nasi Partnerzy polecają