Pijani policjanci na dyżurze! Skandal na komendzie w Kole

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe/ policja.gov.pl Pijani policjanci na dyżurze! Skandal na komendzie w Kole

Pijani policjanci na dyżurze! Skandal na komendzie w Kole

2021-12-14 15:38

To się nie mieści w głowie! Dwaj doświadczeni policjanci z komendy w Kole (woj. wielkopolskie) pełnili swój dyżur będąc pod wpływem alkoholu. Ich przełożeni wszczęli kroki związane z wydaleniem ich z pracy w policji.

W sobotę (11 grudnia) w godzinach porannych do komendy w Kole przyszedł mieszkaniec, który ocenił, iż pełniący funkcję dyżurnego policjant może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna powiadomił o sprawie dyżurnego policji w Koninie. O sprawie powiadomiono także komendanta powiatowego policji w Kole, który przyjechał na miejsce. - Komendant polecił zbadanie stanu psychofizycznego dyżurnych i niestety to badanie wskazało, że są oni pod wpływem alkoholu - st. asp. Daniel Boła, oficer prasowy KPP w Kole. Jeden z funkcjonariuszy miał ponad promil alkoholu w organizmie, a jego kolega ponad 2,5 promila. - Policjanci zostali natychmiast odsunięci od służby i został wdrożony proces wydalenia ich z formacji – zaznaczył oficer prasowy.

Pełniący funkcję dyżurnego i jego zastępca byli doświadczonymi funkcjonariuszami – jeden służył w policji 26, a drugi 19 lat. Boła przyznał, że policjanci nie tłumaczyli się ze swojego zachowania. Portal rmf24.pl informuje, że jeden z policjantów złożył podanie o przejście na emeryturę.

To nie jedyny taki przypadek w ostatnim czasie. W połowie listopada policjant z tej samej komendy prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany do rutynowej kontroli i okazało się, że prowadził pojazd na podwójnym gazie.

Sonda
Czy policjanci powinni być badani alkomatem przed pracą?
Pijany syn policjanta w BMW spowodował potworny wypadek