Potrącenie 11-latki w Ostrowie Wielkopolskim

i

Autor: FOT I REPRODUKCJA MAREK RADZISZEWSKI Potrącenie 11-latki w Ostrowie Wielkopolskim

Koszmarna śmierć 11-letniej Majeczki. Wracała z placu zabaw, gdy huknął w nią kierowca pod wpływem

2022-03-25 10:24

Tragedia w Topoli Małej pod Ostrowem Wielkopolskim! 11-letnia Maja została potrącona przez auto, gdy wracała z placu zabaw do domu. Dziewczynka nie żyje. Kierowca miał niecałe 0,5 promila alkoholu we krwi.

Do przerażającego wypadku doszło na południu Wielkopolski, w małej wsi Topola Mała pod Ostrowem Wielkopolskim. W czwartek (24 marca) 11-letnia Maja wracała z placu zabaw do domu. Gdy przechodziła przez jezdnię potrącił ją samochód, którym kierował 49-latek.

- Do zdarzenia doszło około godziny 16:30 - mówi rzeczniczka ostrowskiej policji mł. asp. Małgorzata Michaś.

Mężczyzna nie był trzeźwy. Uderzenie było bardzo silne. Dziewczynkę od razu zaczęli reanimować świadkowie wypadku. Na miejscu wypadku szybko pojawili się strażacy i medycy i to oni przejęli ratowanie dziecka. Maja trafiła do szpitala, jednak lekarzom nie udało się jej uratować. Dziewczynka zmarła w nocy z czwartku na piątek.

Przeczytaj: Majeczka już nigdy się nie uśmiechnie. Zabił ją kierowca pod wpływem. "Serce pęka z rozpaczy"

- Kierujący autem 49-latek był w stanie po użyciu alkoholu - mówi "Super Expressowi" Małgorzata Michaś.  - Oznacza to, że miał mniej niż 0,5 promila, a jeśli stężenie alkoholu we krwi zawiera się między 0,2 i 0,5 promila, to jest to stan po spożyciu alkoholu - dodaje policjantka.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?
Potrącenie dwóch osób na oznakowanym przejściu dla pieszych