Pijany ojciec wiózł trójkę dzieci! Rajd nieodpowiedzialnego ojca po Rawiczu

i

Autor: pixabay.com zdjęcie ilustracyjne

To się nie mieści w głowie!

Pijany ojciec wiózł troje dzieci! Rajd nieodpowiedzialnego ojca po Rawiczu

2023-06-02 20:37

Pijany 34-letni rawiczanin, który w samochodzie przewoził troje dzieci, stanie przed sądem. - Zupełny brak odpowiedzialności pociągnie mężczyznę do konsekwencji prawnych - informuje policja.

We wtorek, 30 maja po godz. 20.00 dyżurny rawickiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca renault traffic może być nietrzeźwy, a w pojeździe znajdują się małe dzieci.

- Funkcjonariusze udali się we wskazany rejon gdzie poruszał się sprawca, na ul. Piłsudskiego dostrzegli taki pojazd. Kierowca został zatrzymany, podczas legitymowania policjanci w pierwszym kontakcie wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 34-latek z Rawicza wykazało ponad 1,5 promila alkoholu we krwi - wyjaśnia rzecznik KPP w Rawiczu.

Okazało się też, że auto nie miało badań technicznych i ubezpieczenia OC. Dzieci w wieku od 1,5 do 10 lat były przewożone prawidłowo. Po zatrzymaniu ojca zostały przekazane matce. Kierowca stracił prawo jazdy. Grozi mu do 2 lat więzienia, co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i wysokie kary pieniężne.

Sonda
Czy pijany rodzic powinien mieć możliwość ponownej opieki nad dzieckiem?
Młody policjant zginął tragicznie. Ostatnie pożegnanie funkcjonariusza