Piorun uderzył w stodołę! Groźne burze w Wielkopolsce

i

Autor: KM PSP Kalisz Piorun uderzył w stodołę! Groźne burze w Wielkopolsce

Piorun uderzył w stodołę! Groźne burze w Wielkopolsce

2022-06-30 12:38

W ostatnich godzinach przez Wielkopolskę przeszły burze. Groźnie było szczególnie na południu regionu, gdzie zniszczone zostały dwa budynki. Straty są duże, ale na szczęście nikomu nic się nie stało.

Już w środę (29 czerwca) zapowiadaliśmy, że przez Wielkopolskę w najbliższych godzinach mogą przejść burze, bowiem IMGW wydawało pomarańczowy alert. Tak też się stało. Szczególnie niebezpiecznie było w powiecie kaliskim. Mł. ogn. Jakub Pietrzak z KM PSP w Kaliszu przekazał, ze strażacy zanotowali kilka wyjazdów. - Nad ranem 30 czerwca 2022 roku nad Miastem Kalisz i powiatem kaliskim przeszła burza, która było przyczyną trzech wyjazdów do działań ratowniczo-gaśniczych. Jednostki Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej interweniowały w miejscowości Dąbrowa w podkaliskiej Gminie Koźminek, gdzie spaleniu, najprawdopodobniej w wyniku uderzenia pioruna uległa drewniana stodoła - przekazał.

ZOBACZ: Tropikalne upały wracają do Wielkopolski! IMGW ostrzega

Strażacy interweniowali także w miejscowości Kamień, gdzie również od uderzenia pioruna zaczął palić się dach budynku, w którym produkowane i remontowane były instrumenty muzyczne. Trzecie zdarzenia dotyczyło powalonego drzewa w Jankowie Drugim w Gminie Blizanów.

W całej Wielkopolsce - w związku z burzami - strażacy interweniowali 30 razy. Większość ich wyjazdów dotyczyła powalonych drzew, ale na szczęście nikt nie ucierpiał. Niestety, burze mają przejść nad regionem także w czwartek (30 czerwca) w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Sonda
Czy boicie się odgłosów burzy?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia