Matka zostawiła dziecko w samochodzie

i

Autor: Shutterstock Matka zostawiła dziecko w samochodzie. Zdj. ilustracyjne.

Matka zostawiła dziecko w samochodzie. Przerażony chłopczyk płakał. Jeden szczegół zapobiegł tragedii

2022-06-26 18:03

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji świadków nie doszło do tragedii. Roczny chłopiec siedział sam w rozgrzanym samochodzie na parkingu przy sklepie. Matka była w tym czasie na zakupach. Do zdarzenia doszło w niedzielę (26 czerwca) w Poznaniu. Kto wie, czy nie doszłoby do tragedii, gdyby nie fakt, że kobieta zostawiła uchylone okna w aucie, przez co płacz chłopczyk był słyszalny przez przechodniów.

Kto wie, co stałoby się z rocznym chłopcem, gdyby nie interwencja postronnych osób. Dziecko zostało pozostawione w aucie na parkingu przy sklepie. Matka wyszła na zakupy i zostawiła w aucie uchylone okna.

Poznań. Matka miała wyjść "na chwilę". Dziecko płakało w aucie

Jak powiedziała PAP Marta Mróz z biura prasowego wielkopolskiej policji, zdarzenie miało miejsce w niedzielę (26 czerwca) w Poznaniu tuż przed południem. – Auto było zaparkowane na parkingu przy osiedlowym sklepie. Pani poszła do sklepu z drugim dzieckiem na, jak zapewniała, krótkie zakupy. Jednak przy takiej pogodzie jak dziś każda minuta jest na wagę złota, zdrowie i życie rocznego chłopca było w niebezpieczeństwie – powiedziała Mróz.

Płacz pozostawionego w pojeździe dziecka usłyszeli przechodnie. Udało im się otworzyć drzwi i wydostać chłopczyka z auta. Powiadomili też policję. Postępowanie kobiety oceni sąd rodzinny. To wszystko miało miejsce kilka dni po tragedii, do jakiej doszło w Szczecinie. Półtoraroczny chłopiec zmarł zamknięty na kilka godzin w nagrzanym samochodzie pozostawionym na parkingu. Matka zorientowała się dopiero po skończeniu pracy, że nie oddała dziecka do żłobka i pozostawiła je w śmiertelnej pułapce. Niestety było już za późno. Pomimo podjętej reanimacji, nie udało się go uratować.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tragedia w Szczecinie: Matka łkała, ojciec bił głową w krawężnik. Szymuś skonał w nagrzanym aucie [WIDEO]

PRZECZYTAJ TAKŻE: Widzisz dziecko w rozgrzanym samochodzie. Jak reagować? Co grozi za wybicie szyby?

Policja apeluje, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać w samochodzie małych dzieci oraz zwierząt, szczególnie latem, gdy na dworze jest bardzo gorąco, a zamknięty samochód potrafi się nagrzać w błyskawicznym tempie.

Tragedia w Szczytnie. Szymuś zmarł w nagrzanym aucie. Zobacz zdjęcia

Sonda
Czy Wam zdarzyło się kiedyś zostawić dziecko w samochodzie?
Użądliły go trzy osy. Umierał na moich oczach - relacja sąsiada
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE