Pleszew: Policjanci z drogówki przyjmowali łapówki?! Stanowcza decyzja komendanta

i

Autor: policja.gov.pl/ pixabay.com Pleszew: Policjanci z drogówki przyjmowali łapówki?! Stanowcza decyzja komendanta

Pleszew. Policjanci z drogówki przyjmowali łapówki?! Stanowcza decyzja komendanta

2021-12-05 9:36

Dwóch policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie przyjmowało łapówki?! Zostali oni zatrzymani, przesłuchani, a następnie usłyszeli zarzuty. Komendant podjął także decyzję na temat ich pracy w policji.

W piątek, 3 grudnia, na biuro Komendanta Powiatowego Policji w Pleszewie wpłynęła korespondencja z miejscowej prokuratury rejonowej, dotycząca dwóch policjantów drogówki w wieku 28 i 38 lat. Na miejsce przyjechali też policjanci z Biura Spraw Wewnętrznych Policji w Poznaniu, którzy zajmują się m.in. zapobieganiem przestępstwom popełnianym przez policjantów i pracowników policji. Podejrzanych zatrzymano po ich przyjeździe do pracy. Usłyszeli oni zarzut przyjęcia korzyści majątkowych. - Decyzją prokuratora zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania miejsca zamieszkania i poręczenia majątkowego w wysokości 15 i 30 tys. zł – powiedział PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler.

Czytaj też: Biegły sądowy przyjął ŁAPÓWKĘ! Miał wydać w Poznaniu "pozytywną opinię"

Początkowo funkcjonariusze zostali zawieszeni w czynnościach służbowych. Komendant policji w Pleszewie podjął jednak decyzję o zwolnieniu dyscyplinarnym policjantów, nie czekając na ostateczny wynik postępowania sądowego. - Uznał, że zarzuty są na tyle poważne, że ci dwaj funkcjonariusze absolutnie nie powinni pracować w policji – wyjaśnił PAP rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu mł. insp. Andrzej Borowiak.

Sonda
Dostałeś kiedyś propozycję korupcyjną?
Pirat drogowy zaproponował łapówkę. Trafił do celi w Wigilię