Biegły sądowy przyjął ŁAPÓWKĘ! Miał wydać w Poznaniu "pozytywną opinię"

2021-03-04 12:52 bm
Biegły sądowy przyjął ŁAPÓWKĘ! Miał wydać w Poznaniu pozytywną opinię
Autor: CBA Biegły sądowy przyjął ŁAPÓWKĘ! Miał wydać w Poznaniu "pozytywną opinię"

Korupcja to niestety ciągle jedno z najbardziej popularnych przestępstw. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali biegłego sądowego z zakresu leśnictwa, który przyjął łapówkę. Mężczyzna miał wydać "pozytywną opinię" w sprawie, która toczy się przed poznańskim sądem.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek (1 marca) po południu, na parkingu przed jednym z centrów handlowych w Warszawie o czym poinformował Wydział Komunikacji Społecznej CBA.

- Funkcjonariusze poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w wyniku zaplanowanych i skoordynowanych czynności zatrzymali biegłego sądowego z zakresu leśnictwa, wpisanego na listy sądów okręgowych - informuje CBA.

Mężczyznę ujęto w chwilę po przyjęciu drugiej transzy korzyści majątkowej, która miała stanowić "wynagrodzenie" w zamian za wydanie pozytywnej opinii w jednej ze spraw cywilnych toczących się w Sądzie Okręgowym w Poznaniu.

- Zgromadzone w sprawie materiały zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Tam mężczyzna usłyszał zarzut korupcyjny żądania, a następnie przyjęcia korzyści majątkowej w postaci pieniędzy w łącznej kwocie 19 800 złotych w zamian za wydanie opinii - dodają funkcjonariusze CBA.

Wobec podejrzanego zastosowano poręczenie majątkowe.

Pirat drogowy zaproponował łapówkę. Trafił do celi w Wigilię
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE