Rolnicy wzięli sprawy w swoje ręce

Podpalacz grasuje pod Krotoszynem?! Rolnicy wyznaczyli nagrodę finansową!

2022-09-19 11:32

Policja ciągle szuka sprawcy podpaleń na polach w gminie Zduny w Wielkopolsce. W ostatnich tygodniach doszło tam do wielu pożarów balotów słomy. Sprawy w swoje ręce wzięli miejscowi rolnicy, którzy wyznaczyli nagrodę finansową za wskazanie podpalacza!

W ostatnich tygodniach w gminie Zduny doszło do kilku pożarów. Szczególnie niebezpieczne było zdarzenie w miejscowości Konarzew, do którego doszło w piątek (19 sierpnia). - Kilkaset balotów strawił ogień, którego udało się ugasić dopiero nad ranem - mówi st. asp. Mateusz Dymarski z KP PSP w Krotoszynie. W zdarzeniu udział brało łącznie 5 zastępów straży pożarnej i 26 ratowników.

Okazuje się, że od tamtego czasu w okolicy doszło do kilku podobnych podpaleń, a straty oszacowano dotychczas na ponad 100 tys. złotych. Wiele na to wskazuje, że pożary były wywołane przez tego samego sprawcę. W związku z tym miejscowi rolnicy wyznaczyli nagrodę w kwocie pięciu tysięcy złotych dla osoby, która przyczyni się do ustalenia sprawcy podpaleń stogów słomy na terenie powiatu.

Pożar budynku wielorodzinnego przy Robotniczej w Starachowicach

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu podpalacza, proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie pod numerami telefonicznymi – 516 912 388, 609 224 866 lub 698 849 980. Policja gwarantuje anonimowość i będzie odpowiedzialna za przekazanie nagrody.

Pożary w Wielkopolsce

W ostatnich miesiącach doszło do wielu podpaleń na terenie woj. wielkopolskiego. Pod koniec lipca w powiecie krotoszyńskim 31-latek podpalił stodołę w miejscowości Wielowieś i dwa pola. - Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do podpaleń - mówili policjanci. Sąd Rejonowy w Krotoszynie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Sonda
Widziałeś kiedyś pożar traw albo nieużytków?