Straż pożarna

i

Autor: AndrzejRembowski/Pixabay/cc0 Zdjęcie ilustracyjne

Strażacy walczą z żywiołem

Ogromny pożar, kilkanaście zastępów straży walczy z ogniem k. Zbąszynia

2022-07-31 22:00

Około 50 hektarów zboża na pniu płoni w okolicach Zbąszynia w Wielkopolsce. Z pożarem na miejscu walczy kilkanaście zastępów straży pożarnej. Do zdarzenia doszło w niedzielę (31 lipca) około godz. 18. Ze wstępnych informacji wynika, że w pożarze nikt nie ucierpiał.

Pożar k. Zbąszynia. Pali się zboże

Pożar w okolicach Zbąszynia w woj. wielkopolskim. Jak powiedział PAP oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. Damian Żukrowski, "ogniem objęte jest ok. 50 hektarów zboża na pniu". – W tej chwili będą wykonywane zrzuty z samolotu pożarniczego. Jednocześnie na miejscu działa w tej chwili ok. 16 zastępów z powiatu nowotomyskiego i wolsztyńskiego – powiedział Żukrowski i dodał, że "pożar w tej chwili już się nie rozprzestrzenia, ale trwa dogaszanie". Według wstępnych informacji służb nie ma osób poszkodowanych.

AKTUALIZACJA godz. 22:00

W Nowej Wsi Zbąskiej w okolicy Zbąszynia (woj. wielkopolskie) spłonęło 60 hektarów zboża na pniu i 5 hektarów lasu. Na miejscu nadal prowadzona jest akcja straży. Trwa dogaszanie ognia. – Ogień objął 60 hektarów zboża na pniu, żyta. Do tego pożarem objętych zostało 5 hektarów lasu – powiedział PAP oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu st. kpt. Damian Żukrowski – W tej chwili nasze działania, jeśli chodzi o pożar zboża już się zakończyły, natomiast jeśli chodzi o działania w lesie, to jesteśmy w trakcie dogaszania – dodał Żukrowski i dodał, że na miejscu obecnych jest 28 zastępów straży z powiatu nowotomyskiego, wolsztyńskiego i świebodzińskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek w Laskowie. 36-letni mężczyzna utopił się w jeziorze

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Tragedia 72-letniego zegarmistrza. Spłonął mu dom, stracił w pożarze wszystko
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany